Azure Dev Tools for Teaching – licencje Microsoft

Wydział Elektryczny Zachodnipomorskiego Uniwersytetu Technologicznego jest uczestnikiem programu Microsoft Azure Dev Tools for Teaching (dawniej Dreamspark Premium lub Imagine Premium). Microsoft Azure Dev Tools for Teaching jest programem dla szkół średnich oraz  uczelni wyższych prowadzących zajęcia dydaktyczne z szeroko rozumianej informatyki. Każda jednostka (przykładowo: wydział/instytut/katedra) otrzymuje subskrypcję , która daje dostęp do platformy Microsoft - serwerów oraz narzędzi programistycznych. Oprogramowanie, dostarczone w ramach tej usługi, może być instalowane na dowolnej liczbie komputerów jednostki. Może być jednak wykorzystywane wyłącznie niekomercyjnie, w celu projektowania i prowadzenia zajęć oraz do badań naukowych. Nie wolno go używać do budowania infrastruktury uczelni (np. nie wolno go używać w administracji lub jako serwera wydziałowego). Studenci oraz nauczyciele Wydziału mogą pobierać oraz instalować oprogramowanie na swoich komputerach osobistych.

Sklep oraz spis oprogramowania wchodzącego w skład Azure Dev Tools for Teaching są dostępne pod adresem: aka.ms/devtoolsforteaching

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)
  1. Chcę używać do komunikacji z firmą Microsoft swojego adresu email. Czy mogę podać go w oświadczeniu? Nie. Adres email musi pochodzić z domeny ZUT. Jak go uzyskać napisaliśmy powyżej.
  2. Jakie oprogramowanie mogę uzyskać z programu Azure Dev Tools for Teaching? Z programu Azure Dev Tools for Teaching można uzyskać każde oprogramowanie używane podczas zajęć dydaktycznych na wydziale. UWAGA! Program Azure Dev Tools for Teaching nie obejmuje Microsoft Office
  3. Na ilu komputerach mogę zainstalować uzyskane z programu Azure Dev Tools for Teaching oprogramowanie? każdy z programów dostępnych w ramach Azure Dev Tools for Teaching student ma prawo zainstalować na jednym komputerze.
  4. Czy mogę otrzymać sam system operacyjny? Nie. Aby instalacja systemu operacyjnego uzyskane z programu Azure Dev Tools for Teaching była legalna musi być na nim zainstalowane oprogramowanie narzędziowe uzyskane z tego programu.
  5. Czy mogę otrzymać program Matlab lub Mathcad? Nie. Programy Matlab i Mathcad nie są produktami firmy Microsoft.
  6. Ile razy mogę zainstalować system operacyjny uzyskany z programu Azure Dev Tools for Teaching na jednym komputerze? Microsoft Windows można zainstalować jednorazowo. Zalecamy wykonanie obrazu dysku ze świeżo zainstalowanym systemem.
  7. Czy studenci innych niż Elektryczny wydziałów ZUT są objęci programem Azure Dev Tools for Teaching? Każdy z wydziałów ZUT działa niezależnie w zakresie programów firmy Microsoft. Informacji czy dany wydział uczestniczy w programie Azure Dev Tools for Teaching należy zasięgnąć w dziekanacie tego wydziału.

Informacji o programie Azure Dev Tools for Teaching udziela mgr inż. Robert Kujawski email: robert.kujawski@zut.edu.pl, telefon: 91 449 43 08