Ogłoszenia

Zapraszamy na otwarty wykład pt. "Projektowanie i konstruowanie nowoczesnych maszyn elektrycznych - przykładowe aplikacje w hulajnodze, turbinie wiatrowej i samochodzie elektrycznym" 01.04.2022 10:06

Wydział Elektryczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zaprasza na otwarty wykład pt. "Projektowanie i konstruowanie nowoczesnych maszyn elektrycznych - przykładowe aplikacje w hulajnodze, turbinie wiatrowej i samochodzie elektrycznym", który odbędzie się w dniu 13 kwietnia 2022 r. (środa) o godz. 17:00.

Postęp cywilizacyjny nie byłby możliwy, gdyby nie nowoczesne konstrukcje maszyn elektrycznych. Podczas wykładu zostanie przedstawiony proces projektowania, symulacji i budowy maszyn zawierających magnesy trwałe na podstawie przykładowych prototypowych konstrukcji: generatora turbiny wiatrowej, silnika hulajnogi elektrycznej oraz jednostki napędowej samochodu elektrycznego. Po wstępie teoretycznym planowana jest krótka wycieczka po laboratorium maszyn elektrycznych. w trakcie której zostanie zaprezentowana skonstruowana turbina wiatrowa.

Spotkanie poprowadzi mgr inż. Kamil Cierzniewski

Udział jest bezpłatny.

Spotkanie odbędzie się w sali A209 w budynku WE przy ul. Sikorskiego 37.

Zapraszamy!