Wydział Elektryczny od kilku lat współpracuje z wieloma znanymi przedsiębiorstwami działającymi w branży elektrycznej i informatycznej. W ramach podpisanych umów o współpracy nasi studenci mogą już w trakcie studiów, poprzez uczestniczenie w specjalnie przygotowanych kursach, uzyskać dodatkowe kwalifikacje potwierdzone specjalnymi certyfikatami kompetencyjnymi wystawianymi przez naszych partnerów przemysłowych.
- Aparatura modułowa i system Xcomfort firmy Moeller Eaton
- Platforma systemowa Wonderware
- Systemy sterowania firmy Beckhoff
- Systemy sterowania firmy Bernecker&Rainer
- Systemy sterowania firmy GE
W czasie trwania studiów studenci mają również możliwość poznania dużej ilości specjalistycznego oprogramowania. między innymi: AutoCad, SolidWorks, LabView, Pspice, Simplorer, ProTools, Sonolab, Praat, Comsol, Stäubli, IndraWorks Engineering, Automation Studio, ITS PLC Professional, Wonderware InTouch, Factory Suite, Proficy Machine Edition, Proficy Historian, Proficy HMI/SCADA Simplicity, Genie.
Znajomość tego typu oprogramowania może być ważną kartą przetargową w trakcie procesu rekrutacyjnego w wymarzonym przedsiębiorstwie.
Jednocześnie studenci naszego Wydziału mają możliwość uzyskania niezbędnych każdemu elektrykowi uprawnień SEP.
Ukończenie studiów stacjonarnych II stopnia na kierunku Teleinformatyka umożliwia uzyskanie uprawnień budowlanych z zakresu telekomunikacji.
Studia na kierunku Elektrotechnika przygotowują do uzyskania uprawnień budowlanych w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.