Ogłoszenia

Relacja z wernisażu fotografii Krzysztofa Wojciechowskiego pt. Retro-grafie 16.11.2023 09:54

W dniu 14 listopada 2023 r. w mieszczącej się w foyer Audytorium im. Prof. Stanisława Skoczowskiego Galerii szczecińskiego oddziału Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) odbył się kolejny wernisaż fotografii. Tym razem przedstawione zostały kompozycje emerytowanego profesora Politechniki Łódzkiej Krzysztofa Wojciechowskiego. Wystawę pt. "Retro-grafie" otworzyli Prezes szczecińskiego oddziału ZPAF Sebastian Dziekoński oraz Dziekan Wydziału Elektrycznego dr hab. inż. Krzysztof Okarma, prof. ZUT. Spośród stałych oraz okazjonalnych gości wernisaży odwiedzili nas tym razem m.in. Ewa Łyczywek-Pałka, która przez ostatnie lata kierowała szczecińskim oddziałem ZPAF, profesorowie Ryszard Sikora oraz Ryszard Pałka, były Dziekan Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej dr hab. inż. Jacek Soroka, prof. ZUT, czy też dr hab. inż. Agata Markowska-Szczupak kierująca Szkołą Doktorską ZUT.

Zaprezentowane prace mają charakter unikalny, przedstawiając zestawienia fotografii z lat 20. XX wieku oraz lat 20. XXI wieku. Oryginalne fotografie sprzed lat zostały zestawione ze zdjęciami uzyskanymi nowoczesnymi technikami rejestracji i cyfrowej obróbki obrazu, co podkreśla autentyczność i prosty przekaz emocji zauważalny zwłaszcza w archiwalnych zdjęciach.

Dziękujemy uczestnikom wydarzenia za przybycie zachęcając studentów i pracowników Wydziału Elektrycznego do obejrzenia prac.

Fot. Jacek Soroka