Ogłoszenia

"Największa podróż ludzkości - lądowanie na Księżycu" - zapraszamy na wykład otwarty dla młodzieży 01.12.2022 16:41

Wydział Elektryczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zaprasza na otwarty wykład pt. "Największa podróż ludzkości - lądowanie na Księżycu", który odbędzie się w dniu 14 grudnia 2022 r. (środa) o godz. 17:00.

W dniu pięćdziesiątej rocznicy zakończenia załogowej misji księżycowej amerykańskiego programu lotów kosmicznych Apollo chcemy przybliżyć historię oraz znaczenie wielkiego przedsięwzięcia jakim była wizyta człowieka na Księżycu. Zaprezentujemy genezę i przebieg Programu Apollo, mniej znane zdjęcia, ciekawostki, a także postaci astronautów, inżynierów i naukowców, którzy wzięli w nim udział. Omówimy konstrukcję pojazdów i sprzętu, które umożliwiły pobyt i powrót z misji.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Spotkanie odbędzie się w sali 301 w budynku WE przy ul. 26 Kwietnia 10.

Zapraszamy!