Ogłoszenia

"Głębokie sieci neuronowe" - rozpoczynamy kolejny cykl wykładów dla szkół ponadgimnazjalnych 10.01.2022 15:28

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji cyklu wykładów popularnonaukowych skierowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Prowadzącymi będą nasi pracownicy, którzy dla wybranych chętnych osób po wykładzie przeprowadzą również zajęcia w laboratoriach. Jesteśmy przekonani, że nasza oferta może stanowić doskonałe uzupełnienie oraz rozszerzenie programu przedmiotów ścisłych, w szczególności fizyki, matematyki oraz informatyki. Dodatkowo dla wielu uczniów może stać się inspiracją do większego zaangażowania w naukę tych przedmiotów, rozbudzając ich zainteresowania w dziedzinie nauk technicznych.

W dniu 19 stycznia 2022 r. o godz. 16:30 w budynku Wydziału Elektrycznego przy ulicy 26 Kwietnia 10 odbędzie się pierwszy wykład pt. „Głębokie sieci neuronowe - koniec cywilizacji ludzkiej". W trakcie spotkania prof. Przemysław Mazurek opowie o rozwoju sztucznych sieci neuronowych, który w ostatniej dekadzie pozwolił na realizację zadań do tej pory nieosiągalnych klasycznymi metodami algorytmicznymi. Zaprezentuje również przykłady możliwości i ograniczenia głębokiego uczenia maszynowego z wykorzystaniem najpopularniejszych konwolucyjnych sieci neuronowych.

Serdecznie zapraszamy!