Studia I stopnia, Elektronika i Telekomunikacja 18.11.2010 08:04

Spis treści

Charakterystyka kierunkuWybierając studia I stopnia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które umożliwią pracę wszędzie tam, gdzie:

• komputery i elektronika wykorzystywane są w urządzeniach przemysłowych i domowych, sprzęcie laboratoryjnym,
  • projektowane, budowane i eksploatowane są sieci telekomunikacyjne,
  • multimedia i nowoczesne techniki przetwarzania informacji są na usługach reklamy, handlu, przemysłu i oświaty,
  • produkowana i wykorzystywana jest elektroniczna aparatura biomedyczna oraz elektroakustyczna,
  • stosowane urządzenia i układy fotoniczne, optoelektroniczne i światłowodowe,
  • nowoczesne technologie integrują ludzi i przedsięwzięcia gospodarcze.

Zdobędziesz wykształcenie w zakresie projektowania, realizacji i eksploatacji układów, urządzeń i systemów elektronicznych oraz sieci telekomunikacyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych przyrządów, technologii i narzędzi oraz technik komputerowych.Po ukończeniu studiów I stopnia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja jesteś przygotowany do podjęcia studiów II stopnia i uzyskania tytułu magistra inżyniera na tym samym kierunku lub pokrewnym w szczególności na specjalnościach związanych z inżynierią biomedyczną, akustyczną i multimediami, a także telekomunikacją optyczną i radiową.Studiując na Elektronice i Telekomunikacji uzyskasz odpowiednie wykształcenie do zdobycia UPRAWNIEŃ BUDOWLANYCH o specjalności telekomunikacyjnej w zakresie projektowania lub kierowania robotami budowlanymi, które są respektowane także w innych krajach Unii Europejskiej.

Elementy programu kształcenia dla kierunku Elektronika i Telekomunikacja zgodne z Krajowymi Ramami Kształcenia
Cel ogólnyNadrzędnym celem jest zapewnienie wysokiego standardu kształcenia inżyniera, dzięki któremu każdy absolwent uzyska wiedzę, umiejętności i kompetencje pozwalające na sprostanie oczekiwaniom współczesnej gospodarki opartej na wiedzy oraz umożliwiające kontynuowanie nauki na II stopniu studiów technicznych.Cel ogólny łączy się ze Strategią i Misją Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie do roku 2020 zapewniając przygotowanie światłych i świadomych swej roli w Polsce, Europie i świecie elit intelektualnych, zdolnych przyjąć i podjąć w przyszłości zadania kształtowania postaw patriotyzmu, humanizmu i tolerancji. W sposób szczególny cel wiąże się z celem szczegółowym 1.2.1 Strategii: Realizacja programu „Aktywny Student” oraz z celami szczegółowymi 3.1.1.a Wdrożenie Krajowych Ram Kwalifikacji.Jednocześnie łączy się ze strategią rozwoju Polski do roku 2030, Kluczowy projekt II.4 podpunkt e: Uzupełnienie kształcenia na poziomie wyższym o współpracę z sektorem gospodarki w dwóch wymiarach: dopasowania oferty uczelni do rynku pracy oraz zwiększenia liczby studentów i doktorantów na studiach przyrodniczych i ścisłych oraz inżynieryjnych.Cele szczegółowe

• C1. Przygotowanie absolwenta posiadającego wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania, technologii wytwarzania i eksploatacji układów i systemów elektronicznych, optoelektronicznych oraz sieci telekomunikacyjnych.
  • C2. Przygotowanie absolwenta posiadającego wiedzę i umiejętności w zakresie analizy, modelowania i symulacji oraz opisu jakościowego i ilościowego zjawisk zachodzących w elementach, układach i systemach elektronicznych oraz telekomunikacyjnych.
  • C3. Przygotowanie absolwenta posiadającego wiedzę i umiejętności niezbędne do instalacji, eksploatacji i diagnostyki układów, urządzeń i systemów elektronicznych oraz systemów i sieci telekomunikacyjnych; przygotowanego do pracy w przedsiębiorstwach produkujących sprzęt elektroniczny i telekomunikacyjny oraz w przedsiębiorstwach operatorskich sieci i usług telekomunikacyjnych.
  • C4. Przygotowanie absolwenta posiadającego wiedzę i umiejętności w zakresie specyfikacji, przetwarzania i analizy przepływu sygnałów elektrycznych i optycznych w typowych urządzeniach oraz systemach elektronicznych i telekomunikacyjnych, mającego orientację w najnowszych trendach rozwojowych w zakresie elektroniki i telekomunikacji.
  • C5. Przygotowanie absolwenta posiadającego umiejętności: korzystania z nabytej wiedzy w życiu zawodowym, sprawnego komunikowania się ze współpracownikami w miejscu pracy, aktywnego uczestniczenia w pracy grupowej, kierowania podległymi sobie pracownikami, podejmowania samodzielnej działalności gospodarczej oraz radzenia sobie z problematyką prawną i ekonomiczną.
  • C6. Przygotowanie absolwenta znającego język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umiejącego posługiwać się – w podstawowym zakresie – językiem zawodowym.

Efekty kształcenia, plany studiów i sylabusy przedmiotów
Efekty kształcenia, sylabusy i plany studiów stacjonarnych rozpoczynających się od roku 2012/2013Efekty kształcenia, sylabusy i plany studiów niestacjonarnych rozpoczynających się od roku 2012/2013Efekty kształcenia, sylabusy i plany studiów stacjonarnych rozpoczynających się od roku 2013/2014Efekty kształcenia, sylabusy i plany studiów niestacjonarnych rozpoczynających się od roku 2013/2014

• [download id="140952"]
  • [download id="140972"]