Zasady organizacji zajęć dydaktycznych w semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022 w związku ze stanem epidemii SARS-CoV-2 27.09.2021 09:30

Prosimy o zapoznanie się z zasadami organizacji zajęć dydaktycznych w semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022 w związku ze stanem epidemii SARS-CoV-2 oraz procedurą postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Wytyczne dla studentów biorących udział w zajęciach dydaktycznych realizowanych w bezpośrednim kontakcie z nauczycielami akademickimi

1. W budynkach Wydziału Elektrycznego nie mogą przebywać studenci z objawami chorobowymi (kaszel, gorączka, bóle mięśni, dreszcze, utrata zmysłu powonienia i smaku) wskazującymi na zakażenie wirusem SARS CoV-2, a także osoby, które miały styczność z osobami chorymi na COVID-19 oraz przebywającymi na kwarantannie lub izolacji.

2. Wchodząc do pomieszczeń dydaktycznych uczestnicy zajęć powinni zdezynfekować ręce.

3. W pomieszczeniu, w którym odbywają się zajęcia, nie mogą przebywać osoby inne niż studenci, nauczyciele akademiccy i pracownicy WE.

4. Należy unikać tworzenia się grup studentów przed, w trakcie i po zajęciach. Student może oczekiwać na wejście na zajęcia na korytarzu, przed salami dydaktycznymi, z zachowaniem odległości wynoszącej przynajmniej 1,5 metra od innych osób oraz mając zakryte usta i nos.

5. Zaleca się zajmowanie w salach dydaktycznych tych samych miejsc na kolejnych zajęciach realizowanych w trakcie semestru. W miarę możliwości studenci z tej samej grupy laboratoryjnej powinni zajmować miejsca w tej samej części sal wykładowych w celu minimalizacji ryzyka ew. rozprzestrzeniania się koronawirusa.

6. Na zajęcia nie powinno się przynosić żadnych zbędnych z punktu widzenia prowadzonych zajęć rzeczy.

7. Każda osoba powinna, o ile to możliwe, korzystać z własnych przyborów/przedmiotów niezbędnych do sprawnej i skutecznej realizacji zajęć. Nie należy pożyczać przedmiotów od innych uczestników zajęć.

8. W czasie przerwy w zajęciach student może opuścić budynek, w którym zajęcia się odbywają, lub przebywać wewnątrz, przestrzegając zachowania dystansu przynajmniej 1,5 metra od innych osób.

9. Jeżeli podczas zajęć, ze względu na liczebność grupy, nie jest możliwe zapewnienie 1,5-metrowego odstępu pomiędzy studentami, obowiązkowe jest stosowanie maseczek zakrywających usta i nos.

10. Student przed wejściem na zajęcia może zostawić swoje rzeczy osobiste w szatni, przy czym uczelnia nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione rzeczy.

11. W przypadku stwierdzenia objawów chorobowych (kaszel, gorączka, bóle mięśni, dreszcze, utrata zmysłu powonienia i smaku) należy stosować się do zapisów Zarządzenia nr 100 Rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie z dnia 17 września 2021 r. w sprawie Procedury bezpieczeństwa epidemicznego w ZUT w okresie ogłoszonego stanu epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

12. Student jest zobowiązany niezwłocznie poinformować drogą elektroniczną Dziekana dziekanat.we@zut.edu.pl lub Kierownika Dziekanatu justyna.jonczyk@zut.edu.pl o nałożonym nakazie kwarantanny, izolacji lub hospitalizacji związanej z pandemią COVID-19.

Procedura postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia koronawirusem

1. W dwóch budynkach Wydziału Elektrycznego zostały wyznaczone i przygotowane pomieszczenia, w których będzie można odizolować osobę w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych:
• ul. Sikorskiego 37 - sala nr 201
• ul. 26 Kwietnia 10 - sala nr 144

2. Należy natychmiast powiadomić Kierownika Dziekanatu justyna.jonczyk@zut.edu.pl o osobie przejawiającej niepokojące objawy chorobowe (kaszel,gorączka, bóle mięśni, utrata zmysłu powonienia i smaku) wskazujące na zakażenie SARS-CoV-2

3. Pracownik i student zobowiązany jest niezwłocznie poinformować drogą elektroniczną lub telefonicznie Dziekana lub Kierownika Dziekanatu o nałożonym nakazie kwarantanny lub hospitalizacji związanej z COVID-19.

Szczegółowe informacje na stronie Wydziału w zakładce COVID