XI Letnie Praktyki Badawcze w Polskiej Akademii Nauk 03.03.2015 11:38

Trwają zapisy na XI Letnie Praktyki Badawcze – wakacyjne interdyscyplinarne warsztaty dla studentów i doktorantów, których celem jest wykorzystanie matematycznego sposobu myślenia do rozwiązywania rzeczywistych problemów firm i instytucji. Organizowane są one przez: Instytut Badań Systemowych PAN, Centrum Zastosowań Matematyki Instytutu Matematycznego PAN oraz Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej i Zarządzania.Uczestnicy praktyk będą mieli możliwość:

• udziału w różnorodnych projektach,
  • rozwiązywania rzeczywistych problemów firm i instytucji,
  • łączenia badań naukowych z biznesem,
  • pracy w interdyscyplinarnych zespołach,
  • zapoznania się z najlepszymi brytyjskimi wzorcami.

Dodatkowo podczas praktyk organizowane są wykłady i szkolenia ze sposobów prezentacji, odpowiedniego tworzenia dokumentacji oraz wiele innych. Każdy projekt zakończony jest stworzonym przez grupę, raportem dla zleceniodawcy.Wymagania:

• zainteresowania naukowe z dziedzin takich jak matematyka, informatyka, ekonomia, a także nauk technicznych,
  • zapał do pracy,
  • chęć pogłębiania swojej wiedzy i zdobywania doświadczenia zawodowego.

Praktykanci zajmą się:

• praktycznymi zastosowaniami matematyki (np. modelowanie procesów przemysłowych, biznes, rynki finansowe)
  • bezpieczeństwem i analizą złożonych systemów
  • zarządzaniem projektami i rozwijaniem start-upów
  • modelowaniem nowoczesnych rynków finansowych
  • ekonomią wirtualnych światów

Aplikacje (krótkie CV, list motywacyjny oraz rekomendację od pracownika naukowego/pracodawcy) należy wysyłać na adres: praktyki@ibspan.waw.pl, podając w temacie numer referencyjny IBS/BK/2015. Zgłoszenia są oceniane na bieżąco. Liczba miejsc na praktykach jest ograniczona.Więcej informacji dotyczących Letnich Praktyk Badawczych znajduje się na stronie: www.praktyki.ibspan.waw.pl