Wykład prof. Panayiotisa Frangosa z National Technical University of Athens w ramach programu Erasmus+ 17.04.2016 01:20

W środę 20. kwietnia 2016 r. o godz. 13:15 w sali A209 w budynku Wydziału Elektrycznego ZUT przy ul. Sikorskiego 37 odbędzie się otwarty wykład profesora Panayiotisa Frangosa z National Technical University of Athens przebywającego z wizytą na naszym Wydziale zorganizowaną w ramach programu Erasmus+.Głównymi obszarami zainteresowań naukowych prof. Frangosa są zastosowania i propagacja fal elektromagnetycznych, anteny, systemy radarowe, transmisja bezprzewodowa oraz przetwarzanie sygnałów.Tematyka wykładu obejmowała będzie m.in. następujące zagadnienia:Wireless telecommunications: propagation of electromagnetic (EM) waves over terrain - methods for the calculation of the "path loss" (Sommerfeld based EM methods and empirical methods, based on measurements). Radar systems: characterization of terrain and sea surface by using "Synthetic Aperture Radar" (SAR) data.Serdecznie zapraszamy studentów, doktorantów i zainteresowanych pracowników !!!