Wydział Elektryczny uczestnikiem programu "Intel for Higher Education" 09.01.2014 11:57

Wydział Elektryczny dołączył do grona jednostek, które zakwalifikowały się do ogólnoświatowego programu Intel Galileo firmy Intel. Wysoko oceniona oferta kształcenia naszego Wydziału sprawiła, że Wydział otrzyma 10 zestawów rozwojowych Intel Galileo. Płyty produkowane pod marką Galileo posiadają procesor Intel Quark SoC X1000, zaś cała platforma jest kompatybilna z bardzo popularnymi płytami deweloperskimi Arduino.Wraz z zestawami firma Intel udostępni też podręcznik "Pierwsze kroki z Intel Galileo" autorstwa Matta Richardsona oraz opracowywane obecnie instrukcje i materiały szkoleniowe.Dla osób zainteresowanych platformą Intel stworzył fora Maker Community oraz Maker Community for universities dostępne pod adresami:communities.intel.com/community/makerscommunities.intel.com/community/makers/universitiesJednocześnie, w ramach oddzielnej umowy, firma Intel udostępni Wydziałowi Elektrycznemu materiały szkoleniowe (każdy z oferowanych programów obejmuje ok. 6 godzin wykładów/ćwiczeń) dotyczące m.in.:

• układów wbudowanych,
  • bezpieczeństwa i ochrony danych,
  • programowania urządzeń mobilnych,
  • przedsiębiorczości dla studentów studiów technicznych, innowacji technologicznych na potrzeby współczesnych społeczeństw.

Powyższy sprzęt i materiały dydaktyczne wykorzystane zostaną w szkoleniach kadry naukowej i zajęciach dydaktycznych już w nadchodzącym semestrze, co niewątpliwie pozytywnie wpłynie na atrakcyjność oferowanych kursów.