Wydział Elektryczny członkiem elitarnego klubu 22.07.2013 23:25

labview-academyOd dnia 15 lipca 2013 r. Wydział Elektryczny ZUT w Szczecinie został oficjalnie przyjęty do elitarnego grona uczelni z całego świata uczestniczących w programie szkoleniowym znanej firmy National Instruments pod nazwą NI LabView Academy. W trakcie programu studenci otrzymują narzędzia niezbędne do zdobycia wiedzy i umiejętności, które mogą potwierdzić przystępując do egzaminu Certified LabVIEW Associate Developer (CLAD) - uznawanego na całym świecie certyfikatu pierwszego stopnia, poświadczającego umiejętności programistyczne w środowisku NI LabVIEW.Program NI LabView Academy jest kolejnym potwierdzeniem wysokich kwalifikacji nauczycieli akademickich Wydziału Elektrycznego ZUT w Szczecinie w zakresie teleinformatyki oraz informatyki stosowanej w automatyce i robotyce, elektronice, elektrotechnice i mechatronice, zapewniających absolwentom kompetencje w zakresie wiedzy i umiejętności dopasowane do wymagań stawianych przez dzisiejszy rynek pracy.Przed przystąpieniem do programu pracownicy Wydziału uczestniczyli w specjalnym dwuletnim cyklu szkoleń związanych bezpośrednio z rozwiązaniami sprzętowo-programowymi NI. Zdobyte przez nich umiejętności będą wykorzystywane podczas zajęć dydaktycznych, w celu jak najlepszego przygotowania studentów.Na całym świecie wydziały uczelni uczestniczące w programie LabVIEW Academy spełnić muszą następujące wymagania:

• wszyscy wykładowcy posiadają certyfikat CLAD,
  • wydział posiada licencję LabVIEW Academic Site z aktywnym pakietem SSP (Standard Service Program),
  • wykładowcy przygotowują autorskie materiały edukacyjne, zatwierdzane przez National Instruments, wzorowane na dostarczonych materiałach firmowych z zajęć LabVIEW Core,
  • sale laboratoryjne wyposażone są w komputery z dostępem do Internetu oraz sprzęt NI do akwizycji danych (minimum jedno stanowisko na dwoje studentów).

Wydział Elektryczny od wielu lat współpracuje z firmą National Instruments. Przykładem dobrej współpracy może być zrealizowana z powodzeniem inwestycja aparaturowa, finansowana w całości ze środków Funduszu Nauki i Technologii Polskiej, w ramach której Wydział zakupił system kontrolno-pomiarowy umożliwiający prowadzenie badań na najwyższym światowym poziomie. Należy dodać, iż wiele dotychczasowych prac naukowych oraz inżynieryjnych wykonanych na Wydziale Elektrycznym powstało w oparciu o sprzęt i oprogramowanie firmy National Instruments.Warto dodać, że jeszcze przed nowym rokiem akademickim Wydział otworzy kolejną akademię dla studentów – tym razem światowej firmy SIEMENS. Obecnie trwają ostatnie uzgodnienia szczegółów programu.