Warsztaty Microwave Photonics for 5G and Beyond 05.07.2019 14:16

Pracownik Katedry Telekomunikacji i Fotoniki, dr hab. Patryk Urban, przy współpracy z dr Michael’em Eisselt’em, dyrektorem działu badań w firmie ADVA Optical Networking, organizuje warsztaty poświęcone zastosowaniom technologii fotonicznych w systemach telekomunikacji mobilnej piątej generacji (ang. „Microwave Photonics for 5G and Beyond”). Warsztaty sponsorowane m. in. przez IEEE Photonics Society odbędą się w ramach konferencji International Topical Meeting on Microwave Photonics (MWP) 2019 na Uniwersytecie w Ottawie (www.mwp2019.org).

Problematyka warsztatów będzie dotyczyć m. in. różnych metod zasilania optycznym sygnałem danych anten 5G oraz dedykowanym innowacjom fotonicznym, których zadaniem będzie stawienie czoła zapotrzebowaniu na przepustowość w sieciach transportowych dla potrzeb 5G w sposób wydajny kosztowo i energetycznie.

Wśród zaproszonych prelegentów są wybrani autorzy artykułów zgłoszonych do Elsevier Optical Communications Special Issue on Photonics for 5G Mobile Networks and Beyond (www.journals.elsevier.com/optics-communications/call-for-papers/special-issue-on-photonics-for-5g-mobile-networks-and-beyond), gdzie dr Urban pełni funkcję guest editor, w tym przedstawiciele wiodących ośrodków badawczych z całego świata, np. Thales, Universitat Politècnica de València, McGill University z Kanady, Eindhoven University of Technology z Holandii.