Sukcesy studentów WE podczas VII Ogólnopolskiej Sesji Studenckich Kół Naukowych 23.12.2021 11:04

W dniach 09-11 grudnia 2021 roku w Szczecinie odbyła się VII Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych (XIII Uczelnianej Sesji Studenckich Kół Naukowych) zorganizowana przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Na tegoroczną sesję zgłosiło się 169 studenckich kół naukowych z 47 polskich uczelni. Ze względu na szeroki zakres tematyczny badań prowadzonych przez studenckie koła naukowe sesja została podzielona na siedem bloków tematycznych: blok architektury i budownictwa, blok biomedyczny, blok chemiczny, ekonomiczno-prawny, roślinno-przyrodniczy, techniczny oraz zwierzęcy, które były dodatkowo podzielone na część referatową i posterową.

W tym roku sukcesy odniosły trzy Koła działające na Wydziale Elektrycznym:
- II miejsce w Bloku Ekonomiczno- Prawnym uzyskała Paulina Góra (SKN SKORP pod opieką mgr. inż. Andrzeja Biedki)
- wyróżnienia w Bloku Technicznym uzyskali Rafał Pstrokoński (SKN IEEE Student Branch pod opieką mgr. inż. Pawła Prajzendanca) oraz Szymon Pacholski (SKN SEP pod opieką dr. hab. inż. Marcina Wardacha, prof. ZUT).

Student Wydziału Elektrycznego - Michał Cichowicz, który na Sesji reprezentował SKN Mechatroników z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i MEchatroniki ZUT, uzyskał III miejsce w kategorii referaty w Bloku Technicznym.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom, nagrodzonym i wyróżnionym.