Studenci Wydziału Elektrycznego w II etapie NASA Space Apps Challenge! 30.10.2019 11:28

W dniach 18-20.10.2019 r. odbył się w Szczecinie NASA Space Apps Challenge, czyli 48-godzinny hackathon (sprint programistyczny), który polegał na rozwiązywaniu wybranego z nietypowych kosmicznych problemów - tych na które możemy natrafić zarówno na Ziemi, przetwarzając dane o obserwacji naszej lub innych planet, jak i na misji kosmicznej w odległej galaktyce. Do II etapu konkursu zakwalifikowało się aż pięcioro studentów Wydziału Elektrycznego:

• Dawid Dziwisz (Otter's Space)
  • Mateusz Pieńkowski (Otter's Space)
  • Radosław Proczak (Otter's Space)
  • Helena Wojtycza (Otter's Space)
  • Michał Matera (ICFire)

Pan Michał Matera, a także dwoje studentów Wydziału Informatyki, współtworzyli aplikację ICFire, która:

• zbiera dane z satelity o pożarach na całym świecie i nakłada je na google maps
  • umożliwia zgłaszanie pożarów przez użytkowników z możliwością potwierdzania i dołączania do zgłoszeń oraz przesyłania zdjęć
  • wysyła sms z ostrzeżeniem do osób w pobliżu wraz z linkiem do lokalizacji w google maps.

ICFire stanowi dodatkowy kanał wsparcia dla infolinii ratunkowej – wystarczy, że jedna osoba zgłosi pożar w aplikacji, aby pozostali świadkowie mogli go potwierdzić i zwiększyć jego priorytet. W przypadku infolinii wiele zgłoszeń tego samego zdarzenia powoduje kolejki blokujące możliwość zgłaszania innych zdarzeń.

informacje na temat projektu ICFire

Pozostali studenci z zespołu Otter's Space stworzyli aplikację OrbitVue przeznaczoną dla osób w różnym wieku, która gromadzi dane zbierane przez satelity. Stanowi wyjątkowe kompendium wiedzy na temat przestrzeni kosmicznej, satelitów i ich wpływu na nasze życie.

Informacje na temat aplikacji OrbitVue

Do ścisłego finału NASA wybierze w grudniu ok. 30 projektów (Global Finalists), sześć spośród nich otrzyma nagrody w kategoriach m.in. "najlepsze wykorzystanie danych" czy "najlepsze wykorzystanie sprzętu".

Wyniki wielkiego finału zostaną ogłoszone przez NASA w styczniu 2020 r.

Trzymajmy kciuki za naszych studentów!

Więcej informacji:

www.spaceappschallenge.org