Spotkanie w ramach projektu "Młodzi na start" 20.05.2015 14:19

Czy uczeń i student może wpływać na swoją przyszłość zawodową? Czy może być kreatorem własnej ścieżki zawodowej? Czy jego przyszłość zależy od czynników zewnętrznych, czy może na nią wpływać? Na te i wiele innych pytań będą starali się znaleźć odpowiedź organizatorzy i partnerzy projektu Młodzi na Start, który został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Projekt komunikacyjny "Młodzi na start" jest koordynowany przez LSJ HR Group przy aktywnym współudziale firm z województwa zachodniopomorskiego.Program skierowany jest do studentów, uczniów szkół zawodowych i technicznych, którzy mają szansę aktywnie planować swoją ścieżkę zawodową, dzięki podjęciu zróżnicowanych działań aktywizacyjnych już na etapie edukacji.Projekt ma być platformą skupiającą z jednej strony młodych ludzi wkraczających na rynek pracy, a z drugiej przedsiębiorstwa, które chcą zatrudniać wykwalifikowaną kadrę, młodych ludzi otwartych na zdobywanie doświadczenia. Dzięki jego realizacji partnerzy programu chcą pokazać przyszłym kandydatom jakie są oczekiwania rynku zatrudnienia i że warto wiązać swoją przyszłość z naszym regionem.W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele dwóch firm:

• BIG ELECTRIC - firma świadczy usługi montażu elektrycznego i mechanicznego zarówno on site jak i offshore. Zatrudnia wykwalifikowanych inżynierów i techników w branży elektrycznej. Na jej działalność składają się instalacje przemysłowe i automatyka, montaż elektryczny i mechaniczny linii produkcyjnych, systemów logistycznych i urządzeń na miejscu u klienta (on site), usługi elektryczne na platformach wiertniczych (offshore). Firma działa na terenie całej Europy od Skandynawii po Rosję, wykonując najwyższej jakości prace montażowe.
  • IQ Metal Polska Sp. z o.o. - polsko-duńska firma założona w 1965r. Jest dostawcą zarówno podzespołów, jak również gotowych do użycia produktów ze stali (w tym nierdzewnej) i aluminium. Wyroby IQ Metal są używane w wielu branżach, takich jak produkcja turbin wiatrowych, kominków czy mebli sklepowych. Nowoczesny zakład firmy w Szczecinie znajduje się w dzielnicy Dąbie, na terenie North West Logistic Park. W produkcji używane są procesy zautomatyzowane, takie jak cięcie laserowe czy spawanie robotami, jak również częściowo manualne. IQ Metal zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę inżynieryjną oraz bezpośrednio produkcyjną.

Miejsce spotkania: Wydział Elektryczny, ul. Sikorskiego 37, sala A209Termin: 28 maj 2015 r. godz. 16:00Czas trwania: 1,5 godzinyRamowy program spotkania:1. Co to jest postawa proaktywna2. Jak pisać CV3. Jak napisać dobry list motywacyjny4. Przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej5. Jak rozwijać w sobie kompetencje miękkie6. Gdzie szukać pracy i jak to robić.