Specjalny silnik elektryczny opracowany przez naukowców naszego Wydziału [aktualizacja] 15.03.2017 16:30

Zachęcamy do lektury artykułu autorstwa Jakuba Kapiszewskiego pt. Napęd lepszy niż w Tesli, który ukazał się w najnowszym numerze Dziennika Gazeta Prawna.Możemy przeczytać w nim o stworzonym przez naukowców naszego Wydziału - prof. dr. hab. inż. Ryszarda Pałkę, dr. inż. Piotra Paplickiego oraz dr. inż. Marcina Wardacha - specjalnym silniku elektrycznym. Sekret wynalazku tkwi w specjalnej konstrukcji obwodu magnetycznego silnika, który może być zastosowany jako ekonomiczny napęd samochodów elektrycznych, gwarantujący dobrą dynamikę w momencie rozpędzania i umożliwiający rozwijanie dużych prędkości pojazdu.Specjalny silnik elektryczny naszych naukowców został nominowany przez redakcję Dziennika Gazeta Prawna do nagrody głównej w konkursie "Eureka! DGP - odkrywamy polskie wynalazki", w którym biorą udział polskie uczelnie, instytuty badawcze i jednostki naukowe PAN. Nagrodą w konkursie jest 30 tys. zł dla zespołu wynalazczego i kampania reklamowa w mediach INFOR Biznes o wartości 50 tys. zł dla reprezentowanej przez zespół instytucji. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu 2017 r.Pełna treść artykułu znajduje się na stronie: gazeta.prawna.plW dniu 15 marca 2017 r. naszych naukowców odwiedziła również Pani Anna Łukaszek z Radio Szczecin. Relacja z tego wydarzenia dostępna jest na stronie radioszczecin.plO naszym silniku pisały też inne media: