Seminarium „Badania materiałowe w XXI wieku – wybrane zagadnienia” 11.06.2015 r. 08.06.2015 12:03

Zapraszamy do udziału w organizowanym w ramach połączonych posiedzeń PTBNiDT SIMP o/Szczecin, PTETiS o/Szczecin, SIMP o/Szczecin i obchodów Dnia Mechanika seminarium pt. „Badania materiałowe w XXI wieku – wybrane zagadnienia”. Odbędzie się ono 11 czerwca 2015 roku w godzinach od 9:00 do 10:45 w sali 209 budynku Wydziału Elektrycznego przy ul. Sikorskiego 37 w Szczecinie.Organizatorami seminarium są:

• PTBNiDT SIMP oddział w Szczecinie,
  • PTETiS oddział w Szczecinie,
  • SIMP oddział w Szczecinie,
  • KETiI, Wydział Elektryczny ZUT w Szczecinie.

W trakcie Seminarium referaty wygłoszą uznani naukowcy z Brazylii i Japonii: masatoProfessor Masato Enokizono"Vector Magnetic Characteristic Technical Analysis"Emeritus Professor of Oita University, Department of Electronic Engineering, Faculty of Engineering, 700 Dannoharu, Oita 870-1192, JAPANVector Magnetic Characteristic Technical Laboratory, 533 Joi Usa-city Oita, 879-0442, JAPAN, www.vector-magtec.jp,e-mail: enoki@oita-u.ac.jpMasato Enokizono jest profesorem zwyczajnym na Wydziale Elektrycznym i Elektronicznym od ponad 30 lat. Podstawową dziedziną jego badań jest analiza wektorowa maszyn elektrycznych, w której jest specjalistą o światowej renomie. Prowadził liczne prace nad modelowaniem rozkładów pól elektrycznych i magnetycznych. Współtworzył urządzenia i układy do monitorowania i pomiaru właściwości magnetycznych, w tym: elektroniczny mikroskop, VSM, system pomiaru właściwości dwuwymiarowych, czy detektor CCD dla maszyn elektrycznych. W ostatnim czasie uzyskał finansowanie JST na prowadzenie badań "Technologie dla rozwoju nowej generacji urządzeń elektromagnetycznych", przyznane przez Oita Prefektur Industry Organization for Creation w wysokości 200 000 000 Yen.joaoProfessor Joao M A Rebello"Development of a Magnetic Sensor for Detecting and Sizing Paraffin Deposition Inside Pipelines"Metallurgy and Materials Dept. Federal University of Rio de Janeiro, Rio de Janeiro, RJ BRAZIL,e-mail: jmarcos@metalmat.ufrj.brJoao M A Rebello jest profesorem zwyczajnym na Wydziale Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Federalnego Uniwersytetu w Rio de Janeiro w Brazylii. Uzyskał stopień licencjata w metalurgii, a następnie w 1970 roku tytuł doktora obroniony na Wolnym Uniwersytecie w Brukseli, W tym czasie zajmował się problematyką metalurgii spawania, w tym badaniami zachowania materiałów pod wpływem zmiennych warunków eksploatacyjnych, takich jak zmęczenie, korozja, kawitacja, itd. Po 1990 roku rozpoczął intensywną pracę nad zastosowaniem badań nieniszczących do inspekcji metali i tworzyw, takich jak ceramika i tworzywa sztuczne. Obecnie kieruje grupą badawczą badań nieniszczących na Uniwersytecie Federalnym w Rio de Janeiro.Profesor Rebello jest brazylijskim przedstawicielem w Światowej Federacji Ośrodków Nieniszczącej Oceny (World Federation for Non Destructive Evaluation Centers), członkiem Stałego Komitetu Międzynarodowych Warsztatów Elektromagnetycznej Nieniszczącej Oceny (International Workshop on Electromagnetic Nondestructive Evaluation) obecnie należy do kilku znaczących międzynarodowych organizacji i komitetów naukowych konferencji, w tym światowej Konferencji Badań Nieniszczących.Ostatnio Profesor Rebello był wydawcą specjalnego numeru EURASIP “Signal Processing in Advanced Nondestructive Materials Inspection”. Profesor Rebello był przewodniczącym 17. Międzynarodowych Warsztatów Elektromagnetycznej Nieniszczącej Oceny (17th International Workshop in Electromagnetic on Non Destructive Evaluation), które odbyły się w Rio de Janeiro w czerwcu 2012 roku.cesarCesar Camerini"Electromagnetic techniques in the recent challenges faced by Brazilian oil and gas industry"Metallurgy and Materials Dept. Federal University of Rio de Janeiro, Rio de Janeiro, RJ BRAZIL,e-mail: cgcamerini@metalmat.ufrj.brCesar Camerini jest pracownikiem naukowym Laboratorium Badań Nieniszczących, Korozji i Spawania Federalnego Uniwersytetu w Rio de Janeiro. Ukończył inżynierię mechaniczną na Papieskim Uniwersytecie Katolickim w 2009 roku, a następnie uzyskał magisterium z inżynierii materiałowej na Uniwersytecie Federalnym w Rio de Janeiro we współpracy z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie w 2011. Aktualnie jest doktorantem na Uniwersytecie Federalnym w Rio de Janeiro.Od 2006 roku (stypendium naukowe) uczestniczy w projektach badawczo-rozwojowych z dziedziny badań nieniszczących. Obecnie jest koordynatorem badań projektów realizowanych w Laboratorium Badań Nieniszczących, Korozji i Spawania Federalnego Uniwersytetu w Rio de Janeiro na potrzeby brazylijskiej branży olejowo-gazowej.

[aktualizacja 8.06.2015]
Seminarium już pojutrze - zapraszamy!