Rekrutacja do II edycji kursu Samsung LABO 2015/16 13.10.2015 10:35

Masz pomysł na aplikację mobilną, ale potrzebujesz wsparcia, żeby ją stworzyć lub rozwinąć? Myślisz o własnym start-upie, ale nie masz jeszcze pomysłu na biznes? Chcesz się dowiedzieć, jak programowane są aplikacje na Smart TV, Tizen lub Androida? Chcesz rozwijać umiejętność pracy w zespole i sieć kontaktów zawodowych? Odpowiedziałeś TAK? Weź udział w II edycji kursu realizowanego we współpracy ZUT z Samsung Electronics i rozwijaj pomysł na biznes w wybranej technologii.Samsung LABO to nowatorski kurs dokształcający łączący praktykę programowania z orientacją biznesową. Obejmuje on 6 bloków zajęć po 5 godzin. W ramach jednego kursu prowadzone są 2 ścieżki tematyczne:

• Metody projektowania i tworzenia oprogramowania urządzeń mobilnych
  • Projektowanie podstawowych elementów interakcji aplikacji i jej użytkowników,
  • Projektowanie głównych elementów odpowiedzialnych za działanie aplikacji i komunikację z komponentami zewnętrznymi
  • Przygotowanie „krok po kroku” biznes planu dla własnego projektu biznesowego
  • Konstruowanie projektu inwestycyjnego
  • Podstawy prawne funkcjonowania i rozliczania projektu biznesowego

Zajęcia prowadzone przez inżynierów Centrum R&D Samsunga odbywać się będą od 5 listopada, co dwa tygodnie w czwartki, w godzinach popołudniowych. Studenci pracować będą nad wybranym projektem aplikacji w małych grupach.Kurs jest przeznaczony dla studentów I stopnia, 3. roku i II stopnia, 1. roku kierunku Teleinformatyka Wydziału Elektrycznego. Warunkiem przystąpienia do kursu jest znajomość platformy Android oraz systemu Linux.

• Studenci, którzy zaliczą wszystkie zajęcia otrzymają:certyfikat ukończenia kursu,
  • możliwość dalszego rozwijania swojego pomysłu w ramach programu inkubacji przedsiębiorstw w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT,
  • możliwość otrzymania grantu finansowego lub sprzętowego na rozwój własnego pomysłu biznesowego,
  • uproszczony proces rekrutacji na praktyki w Centrum R&D Samsung w Poznaniu.

Zapisy na kurs prowadzi osobiście koordynator projektu Samsung LABO na naszym Wydziale - dr inż. Piotr Lech. Zapisy są niezbędne dla przeprowadzenia sprawnej rekrutacji, w ramach której odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna z przedstawicielem firmy Samsung. Terminy zakończenia rekrutacji oraz rozmowy kwalifikacyjnej zostaną ogłoszone po uzgodnieniu z przedstawicielem firmy Samsung (jednak nie później niż 5 listopada 2015).