REC.enzje - projekt Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie 31.01.2013 15:20

17 grudnia 2012 r. ruszyła I edycja projektu REC.enzje. Projekt kierowany jest do studentów wszystkich form, typów i kierunków studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia oraz studiów podyplomowych uczelni wyższych z siedzibą w Szczecinie.Projekt REC.enzje składa się z trzech części:1. część warsztatowa - to otwarte warsztaty z dziennikarzami i publicystami muzycznymi, kierowane do grupy 15 studentów, którzy zgłoszą drogą mailową chęć uczestnictwa w takim spotkaniu. Warsztaty planowane są na I kwartał 2013 roku.2. część konkursowa – konkurs im. Waleriana Pawłowskiego - ma na celu wyłonienie najciekawszej pracy, będącej recenzją koncertu, który odbędzie się na terenie Szczecina między grudniem 2012 roku a majem 2013 roku. Konkurs został ogłoszony 17 grudnia 2012 roku. Prace można zgłaszać do 31 maja 2013 roku. Celem Konkursu jest wyłonienie najciekawszej wypowiedzi, recenzji lub relacji w każdym miesiącu trwania Konkursu - „najciekawsza praca miesiąca” oraz najciekawszej wypowiedzi, recenzji lub relacji spośród wszystkich prac nadsyłanych sukcesywnie w trakcie trwania Projektu - „najciekawsza praca I edycji Projektu”, która zostanie wybrana spośród wyłonionych „najciekawszych prac miesiąca”.Główne nagrody w konkursie to:

• jeden całoroczny karnet dwuosobowy do Filharmonii w Szczecinie na sezon artystyczny 2013-2014 – nagroda dla jednej osoby za „najciekawszą pracę I edycji Projektu”;
  • sześć dwuosobowych wejściówek – za „najciekawsze prace miesiąca”;
  • jeden trzymiesięczny staż w Filharmonii w Szczecinie – nagroda za najwyżej ocenioną pracę w głosowaniu internetowym.
  • bieżąca publikacja prac konkursowych na blogu oraz za pośrednictwem mediów będących partnerami Projektu.

Szczegółowe informacje o projekcie znaleźć można na stronie internetowej: www.recenzjeprojekt.blogspot.com