Projekt dotyczący opracowania energetycznego bufora wodorowego realizowany przez pracowników Wydziału Elektrycznego ZUT 22.06.2021 14:51

W dniu 21 czerwca zainaugurowano innowacyjny projekt naukowo-badawczy, współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, realizowany w konsorcjum, które tworzą Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie (lider), Uniwersytet Szczeciński oraz ENEA Operator. Dotyczy on opracowania systemu magazynującego energię i stabilizującego sieć elektroenergetyczną opartego na tzw. "zielonym wodorze". Projekt o całkowitej wartości blisko 13 mln zł, którym kieruje prof. Stefan Domek z Katedry Automatyki i Robotyki, realizowany jest na naszej Uczelni głównie przez pracowników Wydziału Elektrycznego, przy współudziale pracowników WIMiM oraz WTiICh ZUT.

Strona WWW projektu: h2ebuffer.zut.edu.pl

Więcej informacji na stronie ZUT: www.zut.edu.pl/zut-strona-glowna/informacje-biezace/article/innowacyjny-projekt-szczecinskich-naukowcow-i-enei-operator-zielony-wodor-pomoze-magazynowac-energi.html

Siedmiu mężczyzn i jedna kobieta stoją w rzędzie, w tle biały ekran