Program stypendialny GFPS-Polska i Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej 19.09.2011 14:44

Studenckie stowarzyszenie GFPS i Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej przyznają polskim studentom i doktorantom semestralne stypendia do Niemiec. Stypendia w wysokości 580 euro za miesiąc, przyznawane są na okres 5 miesięcy:

• na semestr letni (od kwietnia do sierpnia)
  • na semestr zimowy (od października do lutego)

O stypendium mogą ubiegać się obywatele polscy:

• studenci studiów dziennych od II roku (do ukończenia 30 roku życia),
  • asystenci i słuchacze studium doktoranckiego (do ukończenia 32 roku życia)

wyróżniający się wynikami w nauce, zainteresowaniami oraz ciekawym projektem naukowym, popartym pasją badawczą. Mile widziana jest gotowość do działania na rzecz zbliżenia między Polską a Niemcami. Od kandydatów oczekuje się dobrej znajomości języka niemieckiego w mowie i piśmie, a także gotowości do aktywnego włączenia się w życie naukowe, kulturalne i towarzyskie wspólnoty akademickiej podczas studiów w Niemczech.Kwalifikacja na stypendia przeprowadzana jest dwa razy w roku, wiosną (na semestr zimowy) i późną jesienią (na semestr letni). Terminy składania wniosków są następujące:

• na semestr zimowy - do 31. marca danego roku kalendarzowego.
  • na semestr letni - do 31. października roku poprzedzającego wyjazd.

Szczegółowe informacje nt. programu oraz wymagane dokumenty znaleźć można na stronie:gfps.pl