Profesor Pałka i Dziekan Okarma wiceprzewodniczącymi Komisji PAN 03.03.2023 09:23

W dniach 23 lutego oraz 1 marca 2023 r. w poznańskim Pałacu Działyńskich odbyły się inauguracyjne zebrania członków nowo powołanych komisji naukowych działających przy Oddziale Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu, podczas których dokonano wyboru zarządów komisji na lata 2023-2026.

Przewodniczącym Komisji Nauk Elektrycznych po raz kolejny wybrany został prof. Andrzej Demenko z Politechniki Poznańskiej, a jego zastępcami prof. Aleksandra Rakowska, również z PP, oraz prof. Ryszard Pałka z Wydziału Elektrycznego ZUT. Na sekretarza Komisji wybrano dr hab. inż. Dorotę Stachowiak z Politechniki Poznańskiej.

W odniesieniu do poprzedniej kadencji nie uległ zmianie skład zarządu Komisji Informatyki i Automatyki – na jej przewodniczącego ponownie wybrany został prof. Józef Korbicz z Uniwersytetu Zielonogórskiego, a na jego zastępców prof. Jerzy Stefanowski z Politechniki Poznańskiej oraz dr hab. inż. Krzysztof Okarma, prof. ZUT. Sekretarzem Komisji wybrany został ponownie prof. Piotr Skrzypczyński z Politechniki Poznańskiej.

Zarówno w Komisji Nauk Elektrycznych, jak również w Komisji Informatyki i Automatyki poznańskiego oddziału PAN, wśród 40 członków znajduje się po 8 wybranych do nich pracowników naszego Wydziału. Obie Komisje obejmują swoim zasięgiem działania cztery ośrodki naukowe: Poznań, Szczecin, Zieloną Górę oraz Bydgoszcz, stanowiąc forum wymiany doświadczeń oraz dyskusji m.in. na organizowanych co semestr w innym ośrodku seminariach naukowych.

Członkowie Komisji Nauk Elektrycznych z Wydziału Elektrycznego ZUT w Szczecinie:

• prof. dr hab. inż. Andrzej Brykalski
  • prof. dr hab. inż. Tomasz Chady
  • prof. dr hab. inż. Konstanty Gawrylczyk
  • prof. dr hab. inż. Stanisław Gratkowski
  • prof. dr hab. inż. Ryszard Pałka
  • prof. dr hab. inż. Ewa Weinert-Rączka
  • dr hab. inż. Piotr Paplicki, prof. ZUT
  • dr hab. inż. Marcin Wardach, prof. ZUT

Członkowie Komisji Informatyki i Automatyki z Wydziału Elektrycznego ZUT w Szczecinie:

• prof. dr hab. inż. Stefan Domek
  • prof. dr hab. inż. Zbigniew Emirsajłow