Podwójne zwycięstwo w konkursie "Młodzi Innowacyjni" 16.03.2017 15:08

W dniu 15 marca 2017 r. podczas Konferencji AUTOMATICON w Warszawie zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Młodzi Innowacyjni", którego organizatorem był Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów (PIAP) w Warszawie. Z wielką przyjemnością informujemy, że w kategorii prac magisterskich zwyciężył doktorant naszego Wydziału - mgr inż. Mateusz Spychała, który otrzymał nagrodę główną za pracę dyplomową pt. System oraz metody bezpiecznego współdzielenia przestrzeni powietrznej między załogowymi i bezzałogowymi statkami powietrznymi (opiekun pracy - dr inż. Rafał Osypiuk).To jednak nie koniec dobrych wiadomości! Najlepsi okazaliśmy się również w kategorii prac dyplomowych inżynierskich, gdyż studentka naszego Wydziału - inż. Ewa Abrahamowicz - zdobyła I nagrodę za swoją pracę pt. Optymalizacja parametrów układu sterowania w systemach magazynowych z dużymi opóźnieniami (opiekun pracy - dr hab. inż. Przemysław Orłowski, prof. nadzw.).Zwycięstwa naszych młodych naukowców mają szczególną wartość, ponieważ w tegorocznej edycji Konkursu do rywalizacji przystąpili absolwenci tak znaczących uczelni jak Politechnika Warszawska, Politechnika Poznańska czy Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Serdecznie gratulujemy!

inż. Ewa Abrahamowicz - studentka I roku studiów stacjonarnych II stopnia na kierunku Automatyka i Robotyka oraz tegoroczna laureatka Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe.mgr inż. Mateusz Spychała - uczestnik I roku studiów doktoranckich w dyscyplinie Automatyka i Robotyka, laureat stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe w roku 2012/2013, wieloletni członek Studenckiego Koła Naukowego "SKORP", zwycięzca w licznych, ogólnopolskich zawodach robotów tj. RobotChallenge, Robomaticon, TBOT, itp. [ngg_images source="galleries" container_ids="316" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="0" thumbnail_width="150" thumbnail_height="150" thumbnail_crop="1" images_per_page="20" number_of_columns="5" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Show as slideshow]" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]