Perspektywy Women in Tech Summit 2019 19.10.2019 11:14

Wydział Elektryczny ZUT w Szczecinie organizuje delegację studentek i pracownic naukowych zainteresowanych udziałem w konferencji "Perspektywy Women in Tech Summit 2019" (13-14 listopada br., Warszawa).

Zainteresowane studentki prosimy o pilny kontakt mailowy z koordynatorem Wydziałowym:

Aurelia Kołodziej – kierownik sekcji
pokój A211
email: aurelia.kolodziej@zut.edu.pl

"Perspektywy Women in Tech Summit 2019" to największe w Europie wydarzenie dla kobiet w technologiach.

Gościem specjalnym będzie Sabrina Gonzalez Pasterski, fizyk z Harvardu, uznana za jeden z najwybitniejszych umysłów młodego pokolenia – współczesnego Einsteina. W sumie w wydarzeniu weźmie udział 150 znakomitych mówców z całego świata – w tym szefowie najbardziej innowacyjnych firm technologicznych i badacze z najbardziej ambitnych światowych ośrodków.

Tematem przewodnim Summitu jest cyberbezpieczeństwo. Dużo będzie też mowy o 5G i przestawianiu torów cywilizacji na sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe i pracę na dużych danych. Przedstawimy też mało jeszcze znane trendy technologiczne – jak Ambient Intelligence. Co godzinę rozpoczynać się będzie 12 warsztatów technologicznych i karierowych!

Czego możecie się spodziewać?

• 3000 uczestniczek z całego świata (Ze szczególnym uwzględnieniem regionu CEE&CA)
  • 25 znakomitych keynote speakerów zarządzających najważniejszymi firmami high tech i najambitniejszymi instytucjami badawczymi na świecie
  • Ponad 40 firm, które szczególną wagę przykładają do rekrutacji kobiet
  • Ponad 80 specjalistycznych warsztatów z zakresu technologii, budowania ścieżki kariery oraz umiejętności miękkich
  • Indywidualnych konsultacji i sesji mentoringowych z najlepszymi w branży TECH/SCIENCE
  • Niezapomnianej zabawy podczas Big Smart Celebration of Women in IT!
  • 20 Imprez Towarzyszących!

Dla kogo jest ta konferencja?

•  Dla profesjonalistek chcących rozwijać ścieżkę kariery
  •  Dla studentek z kierunków technicznych i ścisłych
  •  Dla osób zainteresowanych pracą w branży IT i Tech, chcących poznać rynek pracy
  •  Dla managerów oraz osób zarządzających różnorodnością w organizacjach
  •  Dla naukowczyń i innowatorek

Strona internetowa wydarzenia: www.womenintechsummit.pl

Gorąco zachęcamy do udziału!