Ogólnopolski Konkurs „Student - Wynalazca” 2012/2013 08.01.2013 08:35

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach zaprasza do udziału w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Student-Wynalazca”, Konkurs realizowany jest w ramach Projektu pt. „Systemowe Wsparcie Wynalazczości Studenckiej” – program Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Kreator innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości studenckiej”, na podstawie umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.Konkurs adresowany jest do studentów studiów I, II i III stopnia oraz absolwentów, którzy w trakcie studiów byli twórcami lub współtwórcami wynalazku/wzoru użytkowego/przemysłowego, który został zgłoszony do ochrony w Urzędzie Patentowym RP lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą.Celem konkursu jest aktywizacja studentów na rzecz badań, poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań na rzecz własnej działalności gospodarczej, upowszechnianie wiedzy o ochronie własności przemysłowej, a także promocja młodych wynalazców na forum krajowym i międzynarodowym.Komisja konkursowa oceniająca zgłoszone rozwiązania przyzna nagrody główne oraz wyróżnienia. Laureaci nagród głównych wezmą udział w 41. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków, która odbędzie się w Genewie w dniach 10 - 14 kwietnia 2013 r. Sfinansowane zostaną zarówno koszty stoiska wystawienniczego, jak również podróży i pobytu twórców w Genewie. Udział w tej prestiżowej wystawie będzie stanowił niepowtarzalną okazję do nawiązania ciekawych kontaktów, znalezienia potencjalnych partnerów biznesowych oraz zdobycia medali i wyróżnień przyznawanych przez międzynarodowe jury.Inicjatywa wspomagająca młodych twórców i stwarzająca warunki do popularyzacji i promocji wyników ich pracy twórczej uzyskała akceptację m. in. Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Gospodarki, Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, obejmujących przedsięwzięcie patronatem honorowym.Zgłoszenia do Konkursu przesyłać należy do 31 stycznia 2013 r. Regulamin Konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.wynalazca.tu.kielce.pl.