Nikola Bukowiecka laureatką konkursu Huawei Seeds For The Future Polska 22.12.2021 11:55

Nikola Bukowiecka, studentka Wydziału Elektrycznego na kierunku Automatyka i Robotyka, znalazła się w grupie najzdolniejszej dziesiątki uczestników VII edycji programu Huawei Seeds for the Future 2021, a w ogólnej klasyfikacji zdobyła drugą nagrodę! Wyróżnienia były przyznawane na podstawie egzaminów z tematyki - 5G, AI, IoT, Cloud, Smart City oraz aktywności i wiedzy podczas 8-dniowego programu szkoleniowego.

W ramach tegorocznej edycji programu nasza studentka wraz ze studentami z innych polskich uczelni opracowała wstępny koncept aplikacji, która umożliwi osobom z uszkodzonym słuchem komunikację z osobami słyszącymi i na odwrót, tłumacząc język migowy na tekst oraz głosu na język migowy. Nikola Bukowiecka była główną pomysłodawczynią tego projektu.