Naukowiec z Wydziału Elektrycznego członkiem GR KIS17 27.11.2017 16:08

W dniu 15.11.2017 r. w Warszawie, w siedzibie Ministerstwa Rozwoju, odbyło się posiedzenie Grupy Roboczej Krajowe Inteligentne Specjalizacje nr 17 : Automatyzacja i robotyka procesów technologicznych (ROBO) (www.mr.gov.pl). Krajowa Inteligentna Specjalizacja (KIS) wskazuje na preferencje w udzielaniu wsparcia rozwoju prac badawczych, rozwojowych i innowacyjności (B+R+I) w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020 (www.ncbr.gov.pl).Od października br. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie w GR KIS17 reprezentuje dr hab. inż. Krzysztof Pietrusewicz, prof. nadzw., na co dzień pracownik Katedry Automatyki Przemysłowej i Robotyki Wydziału Elektrycznego.GR KIS17 jako najważniejszy obszar swojej aktualnej aktywności przyjął wsparcie nowej inicjatywy Ministerstwa Rozwoju, jaką jest powołanie do życia Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości (www.mr.gov.pl), aktualny projekt ustawy (legislacja.rcl.gov.pl), stanowiącej narodowy mechanizm wsparcia reindustrializacji polskiego przemysłu (www.mr.gov.pl/).Implementacja założeń Przemysłu 4.0 w polskim przemyśle od samego początku odbywać się będzie we współpracy najbardziej zaawansowanych technologicznie ośrodków naukowo-badawczych oraz innowacyjnych przedsiębiorstw. ZUT w Szczecinie włączył się w prace nad powołaniem sieci Centrów Kompetencji dla cyfrowej transformacji, m.in. poprzez prace w ramach Grupy Roboczej KIS17.Podczas organizowanych przez Wydział Elektryczny ZUT w Szczecinie międzynarodowych warsztatów doktoranckich iiphdw2018.zut.edu.pl odbędzie się sesja poświęcona wyzwaniom w zakresie kształtowania wiedzy, umiejętności i kompetencji studentów i doktorantów, którzy wspierać będą „czwartą rewolucję przemysłową”. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.