Konkurs Siemensa na najlepszą pracę dyplomową z zakresu automatyki i robotyki 16.03.2015 11:37

16Siemens Sp. z o.o. ogłosił kolejną edycję konkursu na najlepszą pracę dyplomową w zakresie automatyki przemysłowej. Konkurs jest rozszerzeniem przyznawanej już od 1995 roku prestiżowej Nagrody Siemensa dla polskich naukowców i skierowany jest do studentów oraz absolwentów szkół wyższych.Do konkursu mogą być zgłaszane prace dyplomowe studentów I i II stopnia instytucji akademickich, które swoją tematyką nawiązują do obszarów aktywności firmy Siemens AG i obejmują zastosowanie urządzeń sterujących, sensorycznych, wykonawczych i systemów wizualizacji automatyki. Termin nadsyłania prac upływa dnia 31 marca 2015 roku.Prace powinny być zgłaszane zgodnie z procedurą opisaną w regulaminie. Zgłaszanie prac odbywa się poprzez wysłanie wypełnionego i podpisanego Wniosku o Nagrodę (www.automatyka.siemens.pl/docs/docs_ia/Wniosek_o_Nagrode.doc), samej pracy oraz ewentualnych dodatkowych materiałów na adres mailowy: simatic_konkurs.pl@siemens.comW przypadku jakichkolwiek pytań lub informacji odnośnie zgłaszania prac na Państwa uczelni prosimy o kontakt mailowy: simatic_konkurs.pl@siemens.comAutorom trzech najlepszych prac zostaną przyznane nagrody pieniężne:

• I nagroda – 10 000 zł
  • II nagroda – 5 000 zł
  • III nagroda – 3 000 zł

Ponadto, wydział z którego wywodzi się laureat, otrzyma wyposażenie do laboratorium w postaci zestawu zawierającego sterownik PLC - SIMATIC S7-1500 (CPU S7-1513 PN) wraz z modułami rozszerzeń oraz oprogramowaniem Step 7 Professional z oferty dla dydaktyki.

Więcej informacji i niezbędne dokumenty znajdują się na stronie:
www.automatyka.siemens.pl/solutionandproducts_ia/6875.htm