Konkurs MNiSW w ramach programu „Generacja Przyszłości” 19.10.2012 09:34

Trwa nabór wniosków do programu „Generacja Przyszłości". Przedmiotem konkursu jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności, poprzez wspieranie ich uczestnictwa w międzynarodowych konkursach lub zawodach. Wsparcie, którym zostaną objęci wybitnie uzdolnieni studenci, może być przeznaczone w szczególności na sfinansowanie ich uczestnictwa w międzynarodowych zawodach lub konkursach, a także na zakup drobnej aparatury naukowo-badawczej, odczynników lub innych środków niezbędnych do realizacji projektu będącego przedmiotem wniosku o finansowanie w ramach programu.Wsparciem mogą zostać objęci studenci, którzy spełniają łącznie następujące warunki:1. nie ukończyli 25 lat;2. studiują na kierunku studiów należącym do jednego z poniższych obszarów wiedzy:a) obszar nauk ścisłych,b) obszar nauk przyrodniczych,c) obszar nauk technicznych,d) obszar nauk rolniczych, leśnych i weterynaryjnych,e) obszar nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej,f) obszar nauk społecznych;3. posiadają udokumentowaną znajomość co najmniej jednego języka obcego, na poziomie nie niższym niż B2 (w szczególności oświadczeniem studenta o poziomie znajomości języka obcego poświadczonym przez lektora lub certyfikatem poświadczającym znajomość języka obcego);4. posiadają opinię opiekuna naukowego lub opiekuna koła naukowego na temat dotychczasowej aktywności, zawierającą ocenę szans powodzenia planowanego przedsięwzięcia oraz informację na temat rangi konkursu w środowisku międzynarodowym.W ramach programu sfinansowanych zostanie maksymalnie 50 projektów dotyczących studentów lub zespołów studentów. Okres realizacji projektu nie może przekroczyć 2 lat. Koszt realizacji projektu nie może przekroczyć:

• 100 000 zł – w przypadku projektu realizowanego przez studenta;
  • 500 000 zł – w przypadku projektu realizowanego przez zespół studentów.

Wnioski składają podstawowe jednostki organizacyjne uczelni, w której studiuje wybitnie uzdolniony student lub studenci tworzący zespół. Nieprzekraczalny termin składania wniosków to 26 listopada 2012 r.Bliższe informacje o konkursie można uzyskać na stronie internetowej: www.nauka.gov.pl/ministerstwo/inicjatywy/generacja-przyszlosci/ lub pod adresem e-mail: generacjaprzyszlosci@nauka.gov.pl.