Kolejny sukces SKN SKORP! 22.01.2013 13:26

Z przyjemnością informujemy o kolejnych sukcesach koła naukowego SKORP, którego opiekunem jest mgr inż. Andrzej Biedka. Nasi studenci z Koła Naukowego Robotyki Praktycznej w składzie:

• Bartosz Liniewicz
  • Marcin Maćkowiak
  • Marcin Marszałek
  • inż. Bartosz Sidorowicz
  • Michał Towpyha
  • inż. Radosław Waldon
  • Marek Wołyniec

w ostatnich miesiącach reprezentowali Wydział Elektryczny ZUT na 3 turniejach:

• „Robocomp 2012”, Akademia Górniczo- Hutnicza w Krakowie, 10 listopada 2012
  • „Sumo Challenge 2012”, Politechnika Łódzka, 17 listopada 2012
  • „Robotic Arena 2012”, Politechnika Wrocławska, 15 grudnia 2012

Zbudowane przez nich konstrukcje nadal należą do czołowych w kraju, czego potwierdzeniem jest zdobywanie kolejnych medali w konkurencjach Standard (3kg) i Mini (500g) Sumo. Robot „Shadow” autorstwa inż. Bartosza Sidorowicza oraz inż. Radosława Waldona zdobył brązowy medal w kategorii minisumo „Robocomp” w Krakowie, broniąc miejsca na podium z poprzedniej edycji. Również na tych zawodach robot „Dusk Bringer”, autorstwa Marka Wołyńca oraz Marcina Marszałka, zajął 3. miejsce walcząc w kategorii standard sumo. Konstrukcja potwierdziła swoją formę na zawodach we Wrocławiu, gdzie osiągnęła świetną, pierwszą lokatę.Kolejnym sukcesem z Wrocławia jest trzecie miejsce w kategorii minisumo, które zdobył robot „Charger” Bartosza Liniewicza, Marcina Maćkowiaka oraz Michała Towpyha, pozostawiając w polu pokonanych ponad 50 robotów z kraju i zza granicy.Do turnieju został również po raz pierwszy wystawiony najnowszy robot SKORP-u klasy linefollower „Flash”. Wykorzystujący unikalny w skali kraju system rozpoznawania linii i przysysanie się do podłoża, uzyskał 4. czas zawodów w Krakowie, ustępując jedynie 3 najlepszym konstrukcjom w kraju i Europie (Politechnika Wrocławska, AGH).Koło naukowe „SKN SKORP – robotyka praktyczna” kontynuuje świetną passę zwycięstw zapoczątkowaną ponad 2 lata temu przez robota „Slayer”, każdego roku odciskając swoje piętno na krajowych turniejach innowacyjnymi konstrukcjami.SKN „SKORP” cały czas czeka na nowych członków, którzy mogliby kontynuować sukcesy własne i Koła, zdobywając doświadczenie i umiejętności nieocenione w życiu zawodowym.Dodatkowe informacje: