Kolejni studenci Wydziału Elektrycznego z certyfikatami ukończenia Akademii Siemens 18.02.2020 14:30

Już od niemal 10 lat trwa współpraca Wydziału Elektrycznego z firmą Siemens. Objęcie patronatem przez firmę naszego laboratorium naukowo-dydaktycznego umożliwiło zorganizowanie certyfikowanej Akademii Siemens.

Akademia Siemens to cykl szkoleń z podstaw obsługi programowalnych urządzeń automatyki oraz projektowania i implementacji algorytmów diagnostycznych. Akredytowane przez firmę Siemens zajęcia z Podstaw Programowania PLC przygotowują studentów naszego Wydziału do złożenia końcowego egzaminu, który polega na zaliczeniu testu i napisaniu programu na PLC i HMI. Dzięki udziałowi w szkoleniach studenci nabywają praktyczne umiejętności programowania nowoczesnych systemów automatyki przemysłowej, zdobywając tym samym kompetencje zawodowe, potwierdzone certyfikatem firmy Siemens.

W tym roku certyfikaty ukończenia Akademii Siemens otrzymało aż czterech studentów:

• Michał Cichowicz,
  • Tomasz Flak,