Kolejne spotkanie z cyklu "Biznes i przemysł dla studentów" 03.06.2014 14:31

Już 10 czerwca odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Biznes i przemysł dla studentów". Tym razem na Wydziale gościć będzie przedstawiciel szczecińskiego oddziału duńskiej firmy Icotera z branży ICT, działającej w segmencie rozwiązań sprzętowo-programowych dla takich operatorów telekomunikacyjnych, jak Orange, NTE czy Syd-Energi. Firma specjalizuje się m.in. w technologiach FTTH i GPON oraz rozwiązaniach programistycznych i software'owych do celów transmisji szerokopasmowych bazujących na protokole IPv6.

Podczas prezentacji pt. "Rozwiązania sprzętowo-programowe dla celów zarządzania sieciami światłowodowymi i usługami sieciowymi" przedstawione zostaną następujące zagadnienia:

1. Charakterystyka produktów, technologii i usług:

• Przykładowy produkt: IGW3000
  • Technologie: FTTx, GPON, Smart Home, PLC
  • Usługi: Internet (Ethernet + WiFi), VoIP, CATV, USB

2. Proces powstawania urządzenia:

• Analiza wymagań, wybór platformy programowej i sprzętowej, debugowanie i ocena istniejących modułów
  • Zamówienie płytek ewaluacyjnych
  • Niskopoziomowa analiza płytek ewaluacyjnych, pisanie oprogramowania funkcjonalnego
  • Projektowanie docelowej płytki (przykłady oprogramowania) i komponentów mechanicznych
  • Zamówienie i testowanie prototypów, tworzenie docelowego oprogramowania
  • Testy funkcjonalne prototypów
  • Przygotowanie dokumentacji produkcyjnej
  • NPI
  • Testy i kontrola jakości
  • Etapy produkcji
  • Rozwój oprogramowania i kontrola jakości

3. Przykład funkcjonalności - metody zarządzania urządzeniem:

• DHCP i plik konfiguracyjny
  • CLI
  • TR-069
  • SNMP

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy o godz. 16:00 do sali 209 w budynku przy ul. Sikorskiego 37.