Kolejne edycje szkoleń projektu „Przedsiębiorczość Akademicka – przyszłością województwa zachodniopomorskiego" 07.05.2012 14:06

Zachodniopomorska Grupa Doradcza Sp. z o.o. oraz Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii zapraszają do udziału w III i IV edycji szkoleń projektu pn. „Przedsiębiorczość Akademicka – przyszłością województwa zachodniopomorskiego".Celem projektu jest przeprowadzenie działań doradczo - szkoleniowych ukierunkowanych na rozwój wiedzy w zakresie rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej typu spin - off/out.Projekt skierowany jest do osób zamieszkałych lub/i uczących się lub/i pracujących na terenie województwa zachodniopomorskiego, będących:

• studentami uczelni wyższych (publicznych i prywatnych);
  • doktorantami;
  • absolwentami uczelni wyższych (publicznych i prywatnych), w okresie 12 miesięcy od daty ukończenia studiów;
  • pracownikami naukowymi;
  • pracownikami naukowo-dydaktycznymi.

Cykl udziału uczestnika w projekcie obejmuje szkolenia i warsztaty (5x16 godz.), doradztwo i mentoring (12 godz.) oraz wizytę studyjną do województw o najwyższym wskaźniku innowacyjności. Projekt przewiduje realizację 2 modułów szkoleniowych.Moduł I

• Istota komercjalizacji wiedzy, specyfika spółek spin - off/ out, prawne aspekty spółek, ochrona własności przemysłowej i intelektualnej
  • Procedura zakładania firmy, formy opodatkowania, podstawy rachunkowości firm spin off/out, zawieranie umów, strategie przedsiębiorstwa, alianse strategiczne
  • Skuteczne wykorzystanie marketingu i promocji do budowania wizerunku firmy, negocjacje handlowe, zasady współpracy, wizerunek firmy, sprzedaż, negocjacje
  • Pozyskiwanie źródeł na finansowanie działalność (dotacje UE, fundusze krajowe, inwestorzy instytucjonalni typu venture i seed capital, business angels), możliwości współpracy z Jednostkami Badawczo - Rozwojowymi i Uczelniami Wyższymi

Moduł II

• Warsztaty grupowe z zakresu pisania biznes planu, analizy SWOT, przygotowanie prognozy finansowej przedsięwzięcia (bilans, rachunek zysków i strat, przepływy pieniężne)

Planowane terminy szkoleń i warsztatów dla III i IV grupy uczestników*15-16.06.2012 - Szkolenie Istota komercjalizacji wiedzy, specyfika spółek spin-off/ out29-30.06.2012 - Szkolenie Procedura zakładania firmy13-14.07.2012 - Szkolenie Skuteczne wykorzystanie marketingu i promocji do budowania wizerunku firmy27-28.07.2012 - Szkolenie Pozyskiwanie źródeł na finansowanie działalność03-04.08.2012 - Warsztaty grupowe z zakresu pisania biznes planu31.08-01.09.2012 - Szkolenie Istota komercjalizacji wiedzy, specyfika spółek spin-off/ out14-15.09.2012 - Szkolenie Procedura zakładania firmy28-29.09.2012 - Szkolenie Skuteczne wykorzystanie marketingu i promocji do budowania wizerunku firmy5-06.10.2012 - Szkolenie Pozyskiwanie źródeł na finansowanie działalność12-13.10.2012 - Warsztaty grupowe z zakresu pisania biznes planu* Termin szkoleń może ulec zmianie Rekrutacja dla III grupy szkoleniowej trwa do 31 maja 2012 r.W celu zgłoszenia chęci uczestnictwa w projekcie należy dostarczyć komplet dokumentów rekrutacyjnych, dostępnych na stronie www.spin-zgd.com.pl (w zakładce JAK SIĘ ZAPISAĆ).Wszelkie informacje o projekcie dostępne są na stronie internetowej www.spin-zgd.com.pl lub pod nr tel. 91 85 22 612.