iLOAD - warsztaty firmy Cargotec 27.05.2014 13:56

W dniu 13 czerwca 2014 roku, od godz. 9.00, na Wydziale Elektrycznym ZUT w Szczecinie, przy ulicy Sikorskiego 37, w sali 209 odbędzie się spotkanie organizowane w ramach projektu iLOAD. Program spotkania przewiduje warsztaty zorganizowane przez firmę Cargotec (www.cargotec.com), jak również wykłady uczestników projektu, przedstawiające ich dotychczasowe dokonania.

W ramach wydarzenia przewidziano wizytę w laboratoriach Wydziału Elektrycznego oraz Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki, w których realizowane są prace nad projektem.

Podczas spotkania z pracownikami naukowymi projektu iLOAD na Wydziale Elektrycznym ZUT w Szczecinie zapoznać się będzie można zarówno z merytorycznymi aspektami projektu jak również, a może przede wszystkim dowiedzieć, jak udział w projekcie europejskim wpłynął na sposób organizacji i realizacji zadań badawczych.

Ponadto w trakcie spotkania zostaną ogłoszone wyniki II edycji konkursu "Kariera dla Inżyniera". Konkurs został przygotowany przez Cargotec i ZUT i jest adresowany do studentów wydziałów technicznych ZUT w Szczecinie. W tym roku inżynierowie Cargotec przygotowali dla studentów praktyczne zadania z obszaru konstrukcji maszyn. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz możliwość odbycia stażu w dziale projektowania żurawi załadunkowych marki HIAB, w Stargardzie Szczecińskim. Po ogłoszeniu wyników omówione zostaną zadania i rozwiązania zaproponowane przez studentów.

Serdecznie zapraszamy studentów, doktorantów oraz pracowników ZUT w Szczecinie do udziału w spotkaniu.