III Mistrzostwa Polski Programistów PLC 24.02.2020 14:32

III Mistrzostwa Polski Programistów PLC adresowane zarówno do uczniów szkół średnich, studentów jak i młodych inżynierów odbędą w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej. W tym roku oprócz znanych z poprzednich lat kategorii, powstała nowa ALGORITHMIC. Mistrzostwom będzie towarzyszyć wystawa Forum Automatyki.

W tegorocznej, trzeciej edycji będzie można powalczyć w pięciu – znanych wcześniej - kategoriach. Tradycyjnie zawodnicy zmierzą się w kategoriach MASTER, EXPERT, LOGO! i WAGO. Kategorie MASTER i EXPERT będą się rozgrywały na sterownikach Siemens S7-1200 z wykorzystaniem oprogramowania TIA Portal. Kategoria MASTER dedykowana jest uczniom szkół średnich, EXPERT studentom i młodym inżynierom. Kategorią otwartą dla wszystkich są: LOGO!, które wykorzystuje oprogramowanie Soft Comfort i WAGO z oprogramowaniem E!COCKPIT.

W nowej kategorii ALGORITHMIC, uczestnicy będą musieli napisać program spełniający wymagania aplikacji i jak najkrótszego cyklu pracy sterownika Siemens S7-1500. Z zadaniem w tej nowej kategorii będzie mógł zmierzyć się każdy bez ograniczeń i presji czasu.

Autorzy najlepszych rozwiązań otrzymają tytuł mistrzów i wicemistrzów Polski Programistów PLC. Tegoroczna wartość puli nagród to ponad 40 tys. zł oraz m.in. staże w firmie związanej z automatyzacją procesów przemysłowych i autorskich systemów informatycznych.

Patronat honorowy nad mistrzostwami objęły m.in. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Rozwoju.

Więcej informacji na stronie mistrzostwaplc.pwr.edu.pl