Historia kołem się toczy, czyli specjalne konstrukcje silników naszych naukowców wczoraj i dziś 22.05.2017 18:14

Ponad dwa miesiące temu całą Polskę obiegła informacja o specjalnym silniku hybrydowym skonstruowanym przez naukowców z naszego Wydziału. W przededniu 70. Urodzin Wydziału – 19 maja 2017 r. - w Głosie Szczecińskim ukazał się artykuł, w którym mogliśmy przeczytać, że trwają już rozmowy z „dużym graczem”, który chce zbudować prototyp tego silnika do celów przemysłowych (pełna treść publikacji dostępna jest na stronie www.gs24.pl).

Warto przy tej okazji wspomnieć, że ponad 50 lat temu naukowcy Wydziału Elektrycznego Politechniki Szczecińskiej również skonstruowali unikatowy silnik - dwuwirnikowy o regulowanej liczbie obrotów. Także i w tym przypadku pojawiły się liczne artykuły w prasie, przychodziły listy, zapytania – również z zagranicy. Przeżyjmy to jeszcze raz...