Elektroniczny Indeks - Życie bez zielonej książeczki 04.10.2012 08:36

Studia na Wydziale Elektrycznym to bardziej lub mniej, ale świadomy wybór każdego z Was. Staramy się, aby zarówno Wy jak i nauczyciele prowadzący dla Was zajęcia mieli jak najwięcej czasu na rzeczywiste zdobywanie i przekazywanie wiedzy i umiejętności.Właśnie w tym kierunku dążyły wszystkie zmiany związane z dokumentowaniem toku studiów jakie zaczęliśmy wdrażać od semestru letniego roku akademickiego 2010/11. Dzisiaj nadszedł czas na ostatni krok - rezygnację z papierowego indeksu.Dla tych z Was, którzy właśnie rozpoczęli studia brak 'zielonej książeczki' będzie sytuacją naturalną, od samego początku posługiwać będziecie się elektronicznym indeksem. Dla wszystkich pozostałych jest to zmiana, do której jednak (mamy taką nadzieję) zdążyliście się przygotować. System elektronicznego dokumentowania studiów w postaci modułu 'Moje oceny' w Systemie Intranetowym Wydziału Elektrycznego funkcjonuje już od trzech semestrów, wszyscy więc zdążyliście się do niego przyzwyczaić.Rezygnacja z dokumentowania przebiegu studiów w indeksach papierowych dotyczy wszystkich studentów naszego Wydziału. Nawet jeśli masz 'zieloną książeczkę' nie będzie jej trzeba składać w Dziekanacie w celu rozliczenia semestru, nie trzeba w niej 'zbierać' wpisów. Trzeba natomiast śledzić swoje oceny w SIWE, bo to oceny zapisane w tym systemie bedą jedyną podstawą rozliczenia semestralnego.Jak będzie wyglądało to rozliczenie? Dla wszystkich osób, które spełnią warunki opisane w stosownej uchwale Senatu ZUT określającej minimalne liczby punktów, jakie należy zdobyć w celu uzyskania rejestracji na następny semestr - zostanie przeprowadzone bez konieczności pojawiania się w Dziekanacie, bądź składania jakiegokolwiek dokumentu.Brak uzyskania warunków rejestracji skutkować będzie pozostaniem na tym samym semestrze. Może jednak też skutkować skreśleniem z listy studentów (w przypadku stwierdzenia opisanego w regulaminie studiów 'braku postępów w nauce').Najistotniejsze w 'życiu bez zielonej książeczki' są więc:

• nauka
  • pilnowanie aktualności ocen zapisanych w SIWE

Życzymy powodzenia w zdobywaniu wiedzy i umiejętności oraz samych kompletów punktów uzyskanych w kolejnych semestrach!