Druga edycja Diamentowego Grantu 06.11.2012 15:19

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiła rozpoczęcie drugiej edycji tego prestiżowego konkursu.Do konkursu mogą być zgłoszone projekty badawcze stanowiące kontynuację badań naukowych prowadzonych pod kierunkiem opiekuna naukowego, promotora lub promotora pomocniczego przez wybitnie uzdolnionych absolwentów studiów pierwszego stopnia oraz studentów po ukończeniu trzeciego roku jednolitych studiów magisterskich.Wnioski mogą składać jednostki naukowe posiadające kategorię naukową A+, A lub B, w których wybitnie uzdolniony student lub absolwent w ramach programu „Diamentowy Grant” będzie realizować badania naukowe określone we wniosku i - w przypadku studentów - będzie kontynuować naukę.Do wniosku należy dołączyć następujące dokumenty:

1. kopię dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia lub zaświadczenie z uczelni, potwierdzające ukończenie trzeciego roku jednolitych studiów magisterskich, wydane w roku ogłoszenia konkursu. W przypadku studentów studiów pierwszego stopnia, kończących studia w semestrze zimowym 2012/2013 kopię dyplomu ukończenia studiów należy dostarczyć do końca lutego 2013 r.
  2. dokumenty potwierdzające osiągnięcia naukowe lub osiągnięcia artystyczne;;
  3. potwierdzenie znajomości co najmniej jednego języka obcego, na poziomie nie niższym niż B2 (w szczególności oświadczenie studenta o poziomie znajomości języka obcego poświadczone przez lektora lub certyfikat poświadczający znajomość języka obcego);
  4. opinię opiekuna naukowego, promotora lub promotora pomocniczego o przebiegu badań naukowych dotychczas prowadzonych przez wybitnie uzdolnionego studenta lub absolwenta,
  5. ankietę dorobku naukowego opiekuna naukowego, promotora lub promotora pomocniczego.

Wniosek o finansowanie projektu wraz z wymaganymi załącznikami, należy złożyć w formie elektronicznej w systemie OSF dostępnym na stronie osf.opi.org.pl w terminie do 15 grudnia 2012 r. Wydrukowany wniosek, podpisany przez osobę/osoby upoważnione do reprezentowania Wnioskodawcy, osobę prowadzącą badania w ramach programu, należy również złożyć w jednym egzemplarzu w ww. terminie na adres:Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego00-529 Warszawaul. Hoża 20z dopiskiem na kopercie: „Diamentowy Grant”Szczegółowe informacje dostępne są na stronie:www.nauka.gov.pl/ministerstwo/inicjatywy/diamentowy-grant/