Dom dla Absolwenta - trwa nabór wniosków 08.04.2016 14:18

Do 22 kwietnia składać można wnioski do programu "Dom dla Absolwenta" - nowej inicjatywy miasta, realizowanej przy udziale Szczecińskiego TBS. Jej celem jest wynajęcie na preferencyjnych warunkach komfortowych i wykończonych „pod klucz” mieszkań absolwentom uczelni wyższych.Program zakłada wsparcie absolwenta poprzez pokrycie przez miasto połowy wkładu własnego wymaganego do wynajęcia mieszkania z zasobów Szczecińskiego TBS. Kwota partycypacji (tj. wkładu własnego) wynosi 30% kosztów budowy wybranego lokalu. Połowę tej kwoty (a więc 15%) pokryje Gmina Miasto Szczecin. Drugą część wpłacić powinien pracodawca lub sam absolwent. W zależności od powierzchni mieszkania kwoty gminnego wsparcia wahać się będą od ok. 22 tys. do 32 tys. zł.Pilotażowa edycja programu skierowana jest do specjalistów z zakresu informatyki - na naszym Wydziale dotyczy to absolwentów kierunku teleinformatyka. Najwyżej punktowane są następujące specjalizacje:

• Analityk systemów teleinformatycznych
  • Projektant / architekt systemów teleinformatycznych
  • Projektant aplikacji multimedialnych, animacji i gier komputerowych
  • Programista aplikacji
  • Programista aplikacji mobilnych
  • Pozostali programiści aplikacji

Wnioski wraz z załącznikami składać należy w Szczecińskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego w Szczecinie przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 1.Szczegółowe informacje o programie oraz wzory dokumentów dostępne są na stronie: stbs.pl/index.php/aktualnosci/1749-dom-dla-absolwenta-rusza-nabor-wnioskow