Czy TELEinformatyka == TIETOinformatyka? Zapraszamy na warsztaty firmy TIETO … 11.05.2015 13:54

W związku z dynamicznym rozwojem firmy Tieto, zwłaszcza jej szczecińskiej części, w obszarach ściśle związanych z naszym najmłodszym kierunkiem studiów, czyli Teleinformatyką, zapraszamy serdecznie studentów tego kierunku (i nie tylko) na warsztaty poprowadzone przez pracowników spółki.Odbędą się one w czwartek 14. maja 2015 r. o godz. 16 w sali C301 w budynku Wydziału Elektrycznego przy ul. 26 Kwietnia 10.Agenda spotkania skupia się na dwóch zagadnieniach:· automatyzacja testów oprogramowania: w obecnych czasach testowanie jest niezwykle istotnym etapem tworzenia oprogramowania - zaprezentujemy jak testowanie wygląda w praktyce;· Big Data w telekomunikacji: Big Data oferuje szereg korzyści dla telekomunikacji - zaprezentujemy narzędzia oraz przykładowy proces przetwarzania Big Data: od problemu do rozwiązania.Podczas prelekcji będzie można przekonać się, jakie są możliwości kariery w kluczowych obszarach ICT związanych również z wirtualizacją sieci oraz programowaniem dla systemów wbudowanych. Przedstawione zostaną również informacje na temat rozwoju firmy oraz wakacyjnej „Akademii Programowania Tieto” i możliwości połączenia udziału w niej ze studenckimi praktykami programowymi.Firma TIETO jest od wielu lat jednym z głównych partnerów przemysłowych Wydziału Elektrycznego. W bieżącym roku nastąpiły pewne zmiany profilu jej działalności, co sprawia, iż nasza „Teleinformatyka”, od października również jako studia magisterskie, jeszcze lepiej wpisuje się w potrzeby kadrowe spółki, szczególnie w takich obszarach jak systemy embedded, technologie radiowe, LTE, wirtualizacja, przetwarzanie w chmurze.O planach rozwoju firmy i możliwościach zatrudnienia specjalistów można przeczytać w wywiadzie z Arturem Perwenisem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Tieto, dostępnym na stronach „Kuriera Szczecińskiego” pod adresem:24kurier.pl/getattachment/Dzialy-Reklama/Szczecin/Tieto-w-Szczecinie-wraca-do-gry!/0423zk1z2004-2alp.pdfNa spotkanie zapraszamy również maturzystów rozważających podjęcie studiów na kierunku „Teleinformatyka”.