Certyfikaty Samsung LABO rozdane 22.06.2015 13:28

19 czerwca 2015 r., po wyczerpujących zaliczeniach z części technologicznej i biznesowej, studenci WE otrzymali certyfikaty Samsung LABO. Zajęcia w Samsung LABO są wyjątkowym przedsięwzięciem łączącym świat nauki, technologii i biznesu, a Certyfikat Samsung LABO jest unikalny i jedyny w skali kraju. W uroczystości certyfikacyjnej uczestniczyli m.in.: Rektor ZUT, prof. dr hab. Inż. Włodzimierz Kiernożycki, Dziekan Wydziału Elektrycznego ZUT, prof. dr hab. inż. Stefan Domek, Prodziekan ds. organizacji i rozwoju Wydziału Elektrycznego, dr inż. Marcin Hołub, Prodziekan ds. nauczania Wydziału Elektrycznego, dr hab. inż. Krzysztof Okarma, Minister Administracji i Cyfryzacji Andrzej Halicki, poseł Grzegorz Napieralski, przedstawiciele władz lokalnych - Wiceprezydent Miasta Szczecin, Michał Przepiera, Wicemarszałek Woj. Zachodniopomorskiego, Tomasz Sobiera, przedstawiciele SEPOL, prezes Samsung Electronics Polska, Hadrian Baumann i SRPOL Youngmin Lee., Dyrektor RCIiTT Joanna Niemcewicz.<spasamsung Labo przejęło opiekę nad 73 studentami. W ramach technologii firmy Samsung zespoły robocze tworzyły aplikacje, które mają potencjał biznesowy i w przyszłości poddane zostaną komercjalizacji.Na szczególną uwagę zasługuje zasługuje projekt naszej studentki kierunku Teleinformatyka Joanny Nazim, która razem z Michałem Siedleckim stworzyła aplikację dla przyszłych ojców "My woman is pregnant" (Moja kobieta jest w ciąży), przeznaczoną na rynek krajowy i angielskojęzyczny. Brawurowa prezentacja Pani Joanny na uroczystości certyfikacyjnej została nagrodzona gromkimi brawami.Projekty naszych studentów prezentowane w czasie certyfikacji spotkały się z uznaniem zaproszonych gości, prasy, radia i telewizji.Oprócz aplikacji "My woman is pregnant" na uwagę zasługują projekty teleinformatyków: