Aktualności

Życzenia noworoczne 31.12.2020 13:11

Drodzy Studenci, Doktoranci i Pracownicy WE ZUT,

mijający rok nie był dla nikogo z nas łatwy, a nieoczekiwane zmiany sposobu naszego funkcjonowania zmieniły sposób kształcenia, ale także działalność organizacyjną i naukową. Przyzwyczailiśmy się już jednak do MS Teams i innych narzędzi, które zapewne zawsze będą dużym ułatwieniem, choćby w szybkim kontakcie z pracownikami i bieżącej współpracy.

Pomimo wyzwań, w mijającym roku na Wydziale Elektrycznym odnotować można liczne sukcesy, jak choćby tytuł naukowy (prof. Tomasz Chady), habilitacja (dr hab. inż. Witold Mickiewicz, prof. ZUT), obronione niedawno doktoraty, czy realizowane projekty naukowe o łącznej wartości kilku milionów złotych. Pozyskaliśmy też nowych Partnerów Przemysłowych, z którymi z powodzeniem aplikujemy o kolejne wspólne projekty. Wydział wzbogacił się o unikalną aparaturę naukowo-dydaktyczną, dzięki której możliwy jest dalszy rozwój naukowy zespołów badawczych, jesteśmy też w trakcie przygotowań do modernizacji naszych sal wykładowych.

Nie zawiedli nasi Studenci, którzy uzyskiwali nagrody i wyróżnienia, jak choćby w programach „Nowe Technologie dla Dziewczyn”, „Inżynierki 4.0”, „Złoty Inżynier”, czy też stypendia Prezydenta Miasta oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Po raz kolejny odnotowaliśmy zwycięstwo w Bloku Technicznym w Ogólnopolskiej Sesji Studenckich Kół Naukowych, a także kilka wyróżnień oraz II miejsce w międzynarodowych zawodach „Robotic Arena”. Czworo naszych studentów uczestniczy też w projekcie Szkoła Orłów ZUT.

Sukcesy napawają optymizmem na przyszłość, a zatem życzę wszystkim Studentom, Doktorantom i Pracownikom WE ZUT, przede wszystkim zdrowego i lepszego pod każdym względem, „normalnego” już nowego roku, pełnego jeszcze większych sukcesów.

Dziekan
Krzysztof Okarma