Zwycięstwo WE na IV Uczelnianej Sesji Studenckich Kół Naukowych ZUT 10.12.2012 15:18

W dniu 7 grudnia 2012 r. odbyła się czwarta już Uczelniana Sesja Studenckich Kół Naukowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Nasi studenci wygłosili 9 z 22 referatów przygotowanych na Blok Techniczny. Jurorzy konkursu stwierdzili, że nie tylko liczba, ale i poziom prezentowanych prac jest z roku na rok coraz wyższy.Puchar za pierwsze miejsce zdobyło, podobnie jak dwa lata temu, SKN Inżynierii Biomedycznej AKSON. Już po raz czwarty z rzędu puchar za najlepszą pracę w Bloku Technicznym trafia w ręce studentów Wydziału Elektrycznego!W Bloku Technicznym wystąpiło pięć kół działających na Wydziale Elektrycznym:

• Studenckie Koło Naukowe SEP (3 referaty), opiekun: dr inż. Marcin Wardach;
  • Studenckie Koło Naukowe IEEE Student Branch (1 referat), opiekun: dr inż. Piotr Szymczak;
  • Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Biomedycznej AKSON (3 referaty), opiekun: dr inż. Krzysztof Penkala;
  • Studenckie Koło Naukowe ACT! (1 referat), opiekun: dr inż. Tomasz Barciński;
  • Studenckie Koło Naukowe SKORP (1 referat), opiekun: mgr inż. Andrzej Biedka.

Jurorzy przyznali następujące nagrody:

• I miejsce - SKN Inżynierii Biomedycznej AKSON za pracę „Pomiary Impedancji Bioelektrycznej z Wykorzystaniem Układu AD5933”, którą przygotowalii perfekcyjnie przedstawili Marcin Walków (nowy prezes koła), Łukasz Przeniosłoi Maciej Krempa, wszyscy z III roku studiów I stopnia na kierunku Elektronikai telekomunikacja;
  • II miejsce - SKN Inżynierii Biomedycznej AKSON za referat „Wirtualny Rezonans Magnetyczny na Skrzyżowaniu Dróg”, przygotowany i wygłoszony przez dotychczasowego prezesa koła, Przemysława Makiewicza;
  • III miejsce - SKN SKORP za pracę „Quadrocopter – Budowa Robota Latającego w Ramach Koła Naukowego”, przygotowaną i zaprezentowaną przez Bartosza Zamolskiego z IV roku studiów I stopnia na kierunku Automatyka i robotyka.

Dodatkowo Jurorzy wyróżnili kolejny referat SKN IB AKSON: „Symulacja Sterowania Bioprotezy Stawu Łokciowego”, zaprezentowany przez Adama Plaka z II stopnia studiów kierunku Elektrotechnika. W ten sposób AKSON odnotował stuprocentową skuteczność w rywalizacji o laury w Bloku Technicznym,a Wydział Elektryczny, opanowując całe podium, zdobył niemal wszystko, co było do wygrania!Zwycięskie SKN Inżynierii Biomedycznej AKSON ma kilkuletnią tradycję, jednak dopiero od dwóch lat istnieje jako samodzielne koło działające przy Katedrze Inżynierii Systemów, Sygnałów i Elektroniki WE ZUT. Wcześniej studenci zainteresowani inżynierią biomedyczną tworzyli w ramach SKN „Elkona” sekcję o tej samej nazwie, kierował nią Daniel Matias. Od niespełna dwóch tygodni nowym prezesem Aksona jest Marcin Walków, zastępując w tej roli kończącego studia Przemysława Makiewicza.SKN SKORP, które od lat ma liczne sukcesy w krajowych i międzynarodowych konkursach robotów sumo, jest obecnie kierowane przez Marcina Marszałka z III roku studiów I stopnia na kierunku Automatyka i robotyka, a Bartosz Zamolski jest wiceprezesem tego koła.Trofea – puchary i dyplomy, zdobyte przez SKN Inżynierii Biomedycznej AKSON, będzie można zobaczyć już wkrótce, 13 bm, na Wydziałowych Targach Kół Naukowych w budynku przy ul 26 Kwietnia 10 (korytarz przed biblioteką).