Zmarł dr inż. Mieczysław Komorowski (1935-2021) 11.01.2022 10:08

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr. inż. Mieczysława Komorowskiego (1935-2021), wieloletniego pracownika Wydziału Elektrycznego Politechniki Szczecińskiej.

Dr inż. Mieczysław Komorowski rozprawę doktorską pt. Analiza parametrycznych obwodów sprzężonych indukcyjnie jako elementów techniki pomiarowej obronił na Wydziale Elektrycznym Politechniki Szczecińskiej w roku 1976. Tematyce z rozprawy doktorskiej pozostał wierny do końca swojej pracy na Wydziale Elektrycznym, choć wiele jego publikacji naukowych, patentów, czy też raportów z prac badawczych dotyczyło też innych zagadnień elektrotechniki teoretycznej i stosowanej. Na szczególne uznanie zasługuje jego monografia z 1988 roku pt. Teoria elektrycznych obwodów łańcuchowych opublikowana w Wydawnictwie Uczelnianym Politechniki Szczecińskiej.

Oprócz pracy naukowej na WE miał też inne pasje. Od 1974 do 2019 roku był trenerem w szczecińskich klubach lekkoatletycznych (SKL, Budowlani i MKL Szczecin). Wśród jego podopiecznych byli mistrzowie, rekordziści i reprezentanci Polski w wielu kategoriach wiekowych w trójskoku oraz skoku w dal.

Drugą jego pasją była elementarna teoria liczb. W 2017 roku opublikował w wydawnictwie Aksjomat popularnonaukową książkę pt. Tajemnice trójkątów arytmetycznych.

Rodzinie Zmarłego wyrazy najgłębszego i szczerego współczucia składają Dziekan oraz cała Społeczność Akademicka Wydziału Elektrycznego ZUT w Szczecinie.