Aktualności

„Złota Inżynier” z Wydziału Elektrycznego ZUT 02.04.2020 14:04

Znamy laureatów plebiscytu „Złoty Inżynier Przeglądu Technicznego”. W kategorii „Młody Inżynier” statuetkę otrzymała mgr inż. Ewelina Chołodowicz z Wydziału Elektrycznego ZUT.

 

„Złoty Inżynier” to nagroda przyznawana wybitnym inżynierom, twórcom techniki, wynalazcom i organizatorom życia gospodarczego kraju, która upowszechnia ich dokonania. Nagroda promuje dorobek polskich inżynierów i zwraca uwagę na ich rolę w budowaniu innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki. Tytuły przyznawane są m.in. w kategoriach: high-tech, zarządzanie, menadżer, ekologia, nauka i jakość, edukacja.

 

Jury konkursowe doceniło wybitne osiągnięcia naukowe Eweliny Chołodowicz m.in. współautorstwo 10 artykułów naukowych, pierwszą nagrodę za pracę inżynierską w ogólnopolskim konkursie „Młodzi Innowacyjni 2018”, udział w projektach „Najlepsi z najlepszych 3.0”, stypendium Ministra i Nauki Szkolnictwa Wyższego oraz Prezydenta Miasta Szczecin.

 

Ewelina Chołodowicz jest absolwentką automatyki i robotyki Wydziału Elektrycznego ZUT, który ukończyła w 2019 roku. Obecnie jest studentką pierwszego roku Szkoły Doktorskiej ZUT i prowadzi badania dotyczące m.in. modelowania oraz optymalizacji przepływu towarów w systemach magazynowych. Jej naukowe zainteresowania obejmują układy hybrydowe, systemy czasu dyskretnego oraz teorię sterowania.

 

Pasję do nauki łączy z zamiłowaniem do sportu i zdrowego stylu życia. Najczęściej praktykuje kalistenikę oraz treningi siłowe.