Zdalne posiedzenie Rady Przemysłowo-Programowej Wydziału Elektrycznego 26.04.2021 09:42

W dniu 22 kwietnia 2021 r. odbyło się posiedzenie Rady Przemysłowo-Programowej Wydziału Elektrycznego zorganizowane po raz pierwszy w trybie zdalnym z użyciem platformy MS Teams. Członkowie RPP WE już od prawie 12 lat wspierają Wydział w doskonaleniu programów kształcenia, organizacji praktyk, czy też tworzeniu nowych specjalności, wskazując potrzeby trendy rozwojowe obserwowane w otoczeniu gospodarczym i przemysłowym.

Podczas posiedzenia wybrane zostało Prezydium Rady na kolejną kadencję, w skład którego poza Dziekanem Wydziału Elektrycznego weszli Panowie Piotr Huryń – Dyrektor Regionu Szczecin B&R Automatyka Przemysłowa oraz Tomasz Pieńkowski – Prezes szczecińskiego oddziału SEP, a także przedstawiciele RPP w Wydziałowych Komisjach Programowych.

Podczas spotkania omówiono m.in. możliwości realizacji praktyk i staży studenckich w trybie „zdalnym” u niektórych Partnerów Przemysłowych. Dziekan WE przedstawił niedawne zmiany w strukturze Wydziału oraz wyniki rekrutacji, a także wnioski z ankietyzacji praktyk. Przedstawione zostały także projekty naukowe realizowane we współpracy z przemysłem oraz aktualna oferta badawcza i możliwości rozszerzenia takiej współpracy w oparciu o rozbudowywaną w ostatnim czasie bazę laboratoryjną Wydziału.

Pomimo wirtualnego charakteru spotkania wzięli w nim udział prawie wszyscy członkowie Rady, wyrażając nadzieję na kolejne spotkanie w możliwie najszybszym terminie, w miarę możliwości już w murach Wydziału.