Zaproszenie na wernisaż fotografii Tomasza Seidlera-Kumora pt. „Ręce i nogi” 11.06.2024 09:44

Dziekan Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Oddział Szczeciński Związku Polskich Artystów Fotografików zapraszają na wystawę fotografii Tomasza Seidlera-Kumora pt. „Ręce i nogi”.

Wernisaż odbędzie się 19 czerwca 2024 r. o godz. 18:00 w Galerii Okręgu Szczecińskiego ZPAF na Wydziale Elektrycznym ZUT w Szczecinie (ul. 26 Kwietnia 10).

Tomasz Seidler-Kumor jest absolwentem kierunku elektronika i telekomunikacja dawnej Politechniki Szczecińskiej oraz kierunku fotografia Akademii Sztuki w Szczecinie. „Ręce i nogi” to cykl zdjęć, który przedstawia protezy posiadane i użytkowane przez osoby po amputacji kończyn lub urodzonych bez nich. Protezowanie zostało ukazane jako zaawansowane technologicznie rozwiązanie, umożliwiające normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, wykonywanie zadań zawodowych, uprawianie sportu, czy korzystanie z przyjemności życia.

Wsłuchajmy się w opowieść snutą przez skomputeryzowane protezy i ich funkcjonalnych właścicieli.

Serdecznie zapraszamy.