Zaproszenie na wernisaż fotografii Krzysztofa Wojciechowskiego pt. Retro-grafie 06.11.2023 09:08

Dziekan Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Oddział Szczeciński Związku Polskich Artystów Fotografików zapraszają na wystawę fotografii Krzysztofa Wojciechowskiego pt. Retro-grafie.

Wernisaż odbędzie się 14 listopada 2023 r. o godz. 18:00 w Galerii Okręgu Szczecińskiego ZPAF na Wydziale Elektrycznym ZUT w Szczecinie (ul. 26 Kwietnia 10).

Krzysztof Wojciechowski jest emerytowanym profesorem Politechniki Łódzkiej, do 2019 r. zatrudnionym na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ. Od wielu lat aktywnie działa w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym oraz Okręgu Łódzkim ZPAF, w którym od 2017 r. jest członkiem Zarządu.

Zdjęcia prezentowane na wystawie pochodzą z lat 20. XX wieku oraz... lat 20. XXI wieku. O ich unikalności i niepowtarzalności stanowi ich autentyczność i prosty przekaz osobistych emocji w epoce sprzed powszechnie dostępnego przekazu elektronicznego. Wybrane do prezentacji fotografie cechują się zaznaczoną warstwą literacką, dzięki czemu są one pamiętnikiem minionych zdarzeń i osób. Ze względu na ich urzekającą autentyczność Autor zdecydował się zachować je i pokazać we współczesnej interpretacji z użyciem nowoczesnych technik rejestracji oraz cyfrowej obróbki obrazu.