Zaproszenie do udziału w programie stażowym dla studentów kierunków zamawianych na Wydziale Elektrycznym ZUT w Szczecinie 13.04.2015 12:45

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Wydział Elektryczny zaprasza firmy z branży automatyki przemysłowej i robotyki oraz teleinformatyki do udziału w II etapie programu stażowego dla studentów Wydziału Elektrycznego w ramach projektu „Zapewnienie większej liczby absolwentów kierunku Automatyka i Robotyka oraz Teleinformatyka odpowiedzią Wydziału Elektrycznego ZUT w Szczecinie na potrzeby rynku pracy” w ramach PO Kapitał Ludzki.Program stażowy zaplanowany jest na okres lipiec-wrzesień 2015 roku - staże 3-miesięczne (w wymiarze 160 godz./miesiąc). Uczestnikami programu stażowego będą najlepsi studenci kierunków Automatyka i Robotyka oraz Teleinformatyka, którzy zgłoszą chęć wzięcia udziału w programie stażowym finansowanym ze środków projektu:

• II edycja (3 miesiące 2015 r.) – 15 studentów kończących 3. rok studiów stacjonarnych I stopnia (AiR oraz TI)

Wybór firm, w których studenci będą odbywali staże nastąpi w drodze postępowania zgodnie z Regulaminem organizacji i przeprowadzania staży na ZUT w Szczecinie oraz możliwości pokrycia kosztów wynagrodzenia opiekunów stażystów w ramach środków przewidzianych w budżecie projektu (na podstawie umów cywilno- prawnych* lub faktur).Firmy zainteresowane udziałem w II-ej edycji programu zapraszamy do współpracy. Prosimy o wypełnienie deklaracji przystąpienia do programu i przesłanie jej za pośrednictwem poczty elektronicznej (skan dokumentu z podpisem osoby upoważnionej w firmie) na adres: brygida.jakubek@zut.edu.pl lub listownie na adres biura projektu:Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w SzczecinieWydział Elektryczny, ul. Sikorskiego 37, 70-313 Szczecin,lub złożenie w biurze projektu w pok. 201 w budynku Wydziału Elektrycznego przy ul. Sikorskiego 37 w godzinach 8.30-16.00 do dnia 30 kwietnia 2015 r.Osoby uprawnione do kontaktu z firmami: Brygida Jakubek – kierownik projektu, tel. 91 449 4316, e-mail brygida.jakubek@zut.edu.pl; Krzysztof Kujawski – specjalista ds. obsługi finansowej i monitoringu 91 449 4308, e-mail krzysztof.kujawski@zut.edu.pl.Po zakończonym postępowaniu informacja o wyborze firm spośród złożonych deklaracji zostanie zamieszczona na stronie internetowej WE ZUT w Szczecinie www.we.zut.edu.pl oraz przekazana zainteresowanym pocztą elektroniczną.

Cel i zadania programu stażowego
Celem stażu jest wsparcie rozwoju praktycznych umiejętności studentów kierunków Automatyka i Robotyka oraz Teleinformatyka Wydziału Elektrycznego ZUT w Szczecinie poprzez zapoznanie ich z funkcjonowaniem zakładów produkcyjnych lub usługowych oraz stosowanymi w nich procesami technologicznym. Udział w programie stażowym powinien umożliwić studentom przygotowanie do pracy w przemyśle z branży IT, automatyki przemysłowej i robotyki, teleinformatyki oraz pokrewnych, a także w biurach projektowych, instytucjach naukowo-badawczych i administracji.Poniżej zestawiono przykładowe zadania do zrealizowania podczas staży dla kierunków studiów objętych projektem „Zapewnienie większej liczby absolwentów kierunku Automatyka i Robotyka oraz Teleinformatyka odpowiedzią Wydziału Elektrycznego ZUT w Szczecinie na potrzeby rynku pracy”.Automatyka i Robotyka:zapoznanie się z procesami stosowanymi w produkcji, technologiami, automatyką i sterowaniem zapoznanie się z urządzeniami i liniami produkcyjnymi oraz oprogramowaniemzapoznanie się procesami projektowania urządzeń i technologii oraz procedurami wdrażania ich w produkcji zapoznanie się z gospodarką materiałową, wykorzystaniem surowców, energii i odpadówzapoznanie się z obowiązującymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa maszyn i ludziTeleinformatyka:zapoznanie się z procesami technologicznymi, sterowaniem i zarządzaniem produkcjązapoznanie się z urządzeniami i liniami produkcyjnymi oraz oprogramowaniemzapoznanie się procesami projektowania systemów i technologii oraz procedurami wdrażania ich w produkcji zapoznanie się z nowoczesnymi programami do obsługi projektów i firmzapoznanie się z obowiązującymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa maszyn i ludzi

[download id="144947"]